fot. Twitter
fot. Twitter

Awantura z udziałem Sławomira Nitrasa. Poszło o pieniądze z OFE

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 64
Spotkania z potencjalnymi wyborcami nie są dla polityków zawsze miłe i przyjemne. Przekonał się o tym poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który wystąpił na wiecu w Dzierżoniowie. W pewnym momencie jeden z przechodniów zaczął krzyczeć do polityka w sprawie pieniędzy z OFE i wtedy się zaczęło.

Konferencja PO w Dzierżoniowie. Mowa m.in. o kontroli wyborów

W Dzierżoniowie kilku polityków wystąpiło na konferencji prasowej, którą poprowadzili na ulicy wśród zwykłych ludzi. promowali ruch Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Jak przekazali, w całej Polsce do ruchu dołączyło ponad 32 tys. osób. W pewnym momencie w stronę polityków, którzy akurat przemawiali w stronę kamer, zaczął krzyczeć mężczyzna. Nitras mu opowiedział i zaczęła się awantura.


Nitras kłócił się z panem Lucjanem o OFE. Wszystko się nagrało

Wiadomo, że mężczyzna powiedział, że ma na imię Lucjan. - Gdzie są pieniądze z OFE, co żeście ukradli Polakom? - krzyczał do zebranych polityków opozycji.

W ostry sposób odpowiedział mu Nitras. - My walczymy tu o to, żeby również pan miał prawo przy urnie wyborczej oddać głos na tego, na kogo pan chce. My chcemy żyć w kraju, w którym ja mam prawo głosować na kogo chce, a pan na kogo chce - mówił Nitras. Mężczyzna nie dawał jednak za wygraną i  powtórzył swoje pytania.

- Mi pan bardzo przypomina, pod jednym względem, Jarosława Kaczyńskiego. Jest pan jeden, a pan robi takie zamieszanie, taką awanturę, że cały kraj pana słyszy. I to jest właśnie filozofia Kaczyńskiego. Albo jest po mojemu, mimo że jestem sam i wszyscy mają mnie słuchać, a jak nie, to zrobię zamieszanie, przeszkodzę, będę wyzywał od Niemców, złodziei. To są metody Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Nitras, nie przechodząc jednak do meritum pytania pana Lucjana.

Fragment zajścia nagrały kamery dziennikarzy TVN24:

Politycy PO wytłumaczyli się z OFE

Sytuację próbowali złagodzić posłowie PO będący na miejscu. Przekazali panu Lucjanowi, że pieniądze z OFE zostały przepisane na specjalne subkonto w ZUS-ie. Wysokość środków każdy może sprawdzić. Nitras na koniec konferencji deklarował, że jest gotów porozmawiać mężczyzną. Nie wiadomo jednak, czy do dalszej dyskusji obu panów doszło.

MB

Źródło zdjęcia: Sławomir Nitras na konferencji prasowej. Zdjęcie przykładowe. Fot. Twitter.com/Sławomir Nitras

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj64 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka