Awantura o prezentera ubranego w moher. Obrońcy praw zwierząt płaczą nad losem kóz

Redakcja Redakcja Moda i uroda Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Gary Lineker został skrytykowany przez grupę obrońców praw zwierząt za materiały użyte we współpracy odzieżowej z marką Next. Były piłkarz, a obecnie prezenter BBC Sports, znalazł się pod ostrzałem People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) za noszenie ubrań zawierających moher.

Gary Lineker w garniturze z moheru w kampanii Next

Gary Lineker, który już wcześniej wspierał kampanie grupy Next, występuje na stronie internetowej sieci jako model w garniturze opisanym jako "Signature Barberis Italian Moher Slim Fit Suit Jacket".


image
podpis: Zrzut ekranu ze strony internetowej marki Next.


PETA skrytykowała markę i prezentera za używanie moheru w swoich ubraniach, mówiąc, że jest "zrobiony z włosów maltretowanych kóz" i oskarżając odzieżową firmę o spekulacje. Grupa wezwała Next do usunięcia moheru ze wszystkich przyszłych kolekcji i rozszerzenia wykorzystania przyjaznych dla zwierząt materiałów wegańskich.


Działacze oskarżają firmę o "okrutne i nieludzkie" praktyki na kozach

Garnitury o wartości 225 funtów zostały wykonane z materiału wełnianego, który według organizacji został uzyskany poprzez "okrutne i nieludzkie" praktyki na kozach angorskich.

- Większość kupujących byłaby zniesmaczona tym, że moherowe swetry i garnitury są wykonane z włosów maltretowanych kóz, które płaczą ze strachu, gdy są przygwożdżone, a ich włosy są zdrapywane z ich ciał metalowymi grabiami, pozostawiając zwierzęta trzęsące  się i pokryte krwawymi ranami - powiedziała Yvonne Taylor – wiceprezes PETA ds. projektów korporacyjnych.

- Ilekroć zwierzęta są traktowane jako zwykłe towary jednorazowego użytku, okrucieństwo jest zawsze częścią tego procesu - zaznaczyła. Wezwała markę Next, by "potępiła ekstremalne okrucieństwo, z którego czerpie zyski, usunęła moher ze wszystkich przyszłych kolekcji i rozszerzyła wykorzystanie przyjaznych dla zwierząt wegańskich materiałów".

Next twierdzi, że używa certyfikowanego moheru

Oprócz garniturów marka sprzedaje również szaliki, narzuty, poduszki i inne przedmioty materiałowe wykonane z moheru.

PETA twierdzi, że Next zgodziła się zaprzestać pozyskiwania moheru w przeszłości, po tym jak dotarło do firmy, że kraj, z którego pochodzi, Republika Południowej Afryki – dopuszcza się znęcania się nad zwierzętami.

W odpowiedzi na zarzuty firma Next powiedziała, że używa tylko moheru, który jest certyfikowany zgodnie ze standardem odpowiedzialnego moheru (RMS) - dobrowolnym standardem opracowanym po kampanii PETA w 2018 r., Która wymaga od wszystkich rolników i hodowców spełnienia surowych wymagań dotyczących dobrostanu zwierząt, zarządzania gruntami i wymagań społecznych.

Gary Lineker nie skomentował całej sprawy.

ja

(Zdjęcie: Gary Lineker i firma Next zostali oskarżeni o "okrutne i nieludzkie" praktyki na kozach angorskich)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj25 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości