Prezydent przedstawił swoją wizję armii. Niespodziewana reforma

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
W najbliższym czasie armię czekają ustawowe zmiany. Przede wszystkim, powstanie Dowództwo Sił Połączonych. Odtworzone zostanie Dowództwo Rodzajów Sił Zbrojnych. O tym wszystkim mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Mianowania na stopnie generalskie 

Andrzej Duda wręczył 21 oficerom akty mianowania na stopnie generalskie oraz admiralskie w przeddzień Święta Wojska Polskiego, które będzie obchodzone wraz z huczną defiladą w Warszawie. - Istnieje decydowana potrzeba ujednolicenia systemu dowodzenia -przekazał na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Duda.  


Zapowiedź reform w armii

- Wierzę w to głęboko, że w wyniku zmian, które dosłownie w najbliższym czasie zostaną zaproponowane, zmian ustawodawczych, powstanie Dowództwo Sił Połączonych, nad którym pieczę, dowództwo, sprawował będzie Szef Sztabu Generalnego - stwierdził prezydent.  


- Zostaną odtworzone Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych, które będą odpowiedzialne za szkolenie żołnierzy, za codzienne funkcjonowanie operacyjne rodzajów wojsk, ale których konstrukcja w całości będzie zbliżona w czasach pokoju i w czasach wojny, tak, abyśmy byli sprawniejsi - podał szczegóły Andrzej Duda. 

Fot. PAP/Andrzej Duda i gen. bryg. Tomasz Dominikowski, dowódca Garnizonu Warszawa

Zobacz też: 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka