Tusk reaguje na ostatnie pytanie w referendum. Zadał swoje

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 103
Donald Tusk odniósł się do aktywności PiS z pytaniami referendalnymi, na które - jak wszystko na to wskazuje - zagłosujemy wraz z wyborami do Sejmu i Senatu 15 października. Były premier uderzył w szefa MON Mariusza Błaszczaka i zarzuca rządowi, że tysiące imigrantów przedostaje się przez płot na granicy z Białorusią.

Tusk krytykuje zaporę na granicy

- Ponieważ przez płot Błaszczaka przedostaje się do Polski codziennie rekordowo dużo migrantów, właściwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za budową prawdziwej bariery na granicy z Białorusią? - zapytał lider KO Donald Tusk, reagując na pytanie w referendum o zaporę na granicy polsko-białoruskiej

Politycy PiS natychmiast zareagowali na Twitterze - albo przypominają, że Tusk twierdził, że mur nigdy nie powstanie albo wskazują na wypowiedzi o "biednych" imigrantach, "szukających swojego miejsca na ziemi". 

Z kolei Konfederacja przypomniała o "rajdzie" posła Franciszka Sterczewskiego do imigrantów oraz sytuację, gdy parlamentarzyści Michał Szczerba i Dariusz Joński przynieśli im pizzę na granicy. 

  


Pytania w referendum

Czwarte pytanie referendalne, które zadał dziś szef MON Mariusz Błaszczak, ma brzmieć: "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?". Inne kwestie, poruszane w referendum, to wyprzedaż majątku państwowego, wiek emerytalny i obowiązkowa relokacja imigrantów.  

Fot. Twitter/Donald Tusk  

Zobacz: 


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka