Fot. Pxfuel
Fot. Pxfuel

Paraliż po burzy w Warszawie. Ponad dwugodzinne opóźnienia na kolei

Redakcja Redakcja Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Potężna burza, jaka przeszła w nocy nad Warszawą spowodowała usterkę urządzenia sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia. W związku z tym wiele pociągów jest opóźnionych. W najgorszych przypadkach pasażerowie muszą czekać ponad 2,5 godziny na podróż.

Opóźnienie pociągów po burzy 

Burza przechodząca w nocy przez Warszawę spowodowała usterkę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji kolejowej Warszawa Zachodnia, przez co pociągi mogą mieć opóźnienie do kilkudziesięciu minut. Z informacji dostępnych na portalpasazera.pl wynika, że problem dotyczy kilkudziesięciu podciągów, które mają opóźnienia sięgające nawet 2,5 godziny.


Sytuacja jednak powoli się już stabilizuje. "Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zakończyły usuwanie usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia, która wystąpiła po przejściu burzy. Sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowym powoli stabilizuje się" - poinformowała w komunikacie Magdalena Janus z zespołu prasowego spółki PKP PLK.


"Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty" - dodała. 

Duże utrudnienia na drogach 

Utrudnienia są również na drogach. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na trasie S79 na odcinku węzeł Warszawa Lotnisko – węzeł Marynarska w wyniku obfitych opadów deszczu doszło do zalania pasa służącego do zawracania oraz łącznicy zjazdowej w ul. Sasanki w kierunku ul. Żwirki i Wigury. "Trwa akcja wypompowywania wody. Wyznaczono objazd drogami lokalnymi. Utrudnienie powstało około godz. 5.36. Przewidywany czas trwania utrudnienia to około trzy godziny" - podała GDDKiA.

Z kolei st. kpt. Michał Klaus z warszawskiej straży pożarnej przekazał, że do godz. 7 strażacy odnotowali 16 zdarzeń związanych z burzą, która przeszła nad Warszawą. "Dotyczą one głównie zalanych piwnic i garaży oraz połamanych drzew" - wyjaśnił.

Dodał, że nie ma osób poszkodowanych, a najwięcej zgłoszeń strażacy otrzymali z Mokotowa i Ochoty.

MP

Fot. Pxfuel

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka