zdj. ilustracyjne / źródło: Flickr
zdj. ilustracyjne / źródło: Flickr

Ostatnia wola zmarłego? Osiem gwiazdek na grobie. Niecodzienne odkrycie

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 165
Jeden z nagrobków na cmentarzu w Międzychodzie (woj. wielkopolskie) przykuł uwagę mediów, wywołując niemałe poruszenie. Jak się okazuje, zobaczyć na nim można było symbol o charakterze politycznym - popularne w środowiskach opozycji osiem gwiazdek. O sprawie jako pierwszy poinformował poznański oddział TVP3.

Wulgarne hasło na nagrobku

Z redakcją poznańskiej TVP3 skontaktował się jeden z widzów, który spacerując po Cmentarzu Komunalnym w Międzychodzie zauważył pomnik, na którym wygrawerowanych zostało osiem gwiazdek interpretowane jako hasło "j...ać PiS". Wulgarna fraza towarzyszy protestom przeciwników rządu od kilku lat. Pojawiła się na nagrobku zmarłej w tym roku kobiety. 

— Nie wierzyłem własnym oczom — napisał do poznańskiego oddziału TVP3 jeden z widzów.


Nie szczędziła krytyki wobec rządu

Jak się okazało, dziennikarze odnaleźli profil zmarłej kobiety w mediach społecznościowych. Jak wynika z jej aktywności, nie szczędziła ona słów krytyki wobec Prawa i Sprawiedliwości.

— Odnaleźliśmy jej profil na Facebooku. Znajduje się na nim wiele wulgarnych i obelżywych wpisów o charakterze politycznym. Nie wiadomo, czy umieszczenie napisu na nagrobku było wolą zmarłej czy też jej rodziny — informuje TVP3 Poznań. Lokalny oddział telewizji zapytał zarząd komunalnego cmentarza, czy osiem gwiazdek nie narusza powagi miejsca, ale dotąd nie otrzymał odpowiedzi. 

RB

(zdj. ilustracyjne / źródło: Flickr)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka