Jarosław Kaczyński/Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Jarosław Kaczyński/Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Wtedy PiS przedstawi nowy program. W planach dwie duże konwencje

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Prawo i Sprawiedliwość swój plan na przyszłą kadencję w Sejmie przedstawi na początku września. Wiadomo również, że partia rządząca planuje dwie wielkie konwencje. Ta główna odbędzie się w katowickim Spodku.

Program na przyszłą kadencję na początku września 

Piotr Müller był gościem w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Rzecznik rządu został zapytany, jakich propozycji programowych można się jeszcze spodziewać przed wyborami ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego zaznaczył, że dotychczasowe programy społeczne takie jak 800+, 14. emerytura, darmowe leki dla młodzieży i seniorów oraz bezpłatne autostrady, stanowią wydatek dla państwa w wysokości ponad 20 mld zł rocznie.


- Konsekwentnie program realizujemy w trakcie kadencji i przed kolejnymi wyborami zapowiadamy kolejne programy. One zostaną przedstawione - jeżeli chodzi o przyszłą kadencję - na początku września, w pierwszych dwóch tygodniach września. Wtedy możemy o nich mówić - powiedział Müller.

Dwie konwencje PiS 

Również sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, mówił o prezentacji programu PiS w pierwszej połowie września. – Program partii powstał podczas wielu rozmów z Polakami – podkreślił.

– O sprawach ważnych dla Polaków rozmawialiśmy na spotkaniach w całej Polsce, w dużych miastach oraz małych miejscowościach. Dlatego prezentacja programu odbędzie się na spotkaniu z wyborcami w Polsce lokalnej – poinformował polityk PiS.

– Ogólnopolska Konwencja Wyborcza PiS odbędzie się na przełomie września i października na Śląsku w katowickim Spodku – przekazał sekretarz generalny partii. – Śląsk to gospodarcze serce Polski, dzięki sprawnej polityce rządu, region ten jest kluczowym miejscem dla rozwoju Polski – podkreślił Sobolewski.  

- Prezes Kaczyński osobiście prowadzi spotkania na temat nowego programu i nie wyobraża sobie, że moglibyśmy w kampanii nie zaprezentować programu - mówi rozmówca z PiS portalowi 300polityka.pl. - Śląsk był dla nas zawsze ważny i dawał nam wiatr w żagle - dodaje. 

Wybory parlamentarne - połączone z referendum - odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

MP

Jarosław Kaczyński/Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka