55 proc. respondentów zamierza wziąć w sondażu referendalnym udział. Fot. PAP/Tomasz Gzell
55 proc. respondentów zamierza wziąć w sondażu referendalnym udział. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Cztery razy "nie". Ten sondaż da do myślenia władzy i opozycji

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
Ponad 60 proc. badanych odpowiedziało cztery razy "nie" na pytania referendalne o przyjęcie nielegalnych migrantów, podwyższenie wieku emerytalnego, likwidację muru na granicy z Białorusią i wyprzedaż państwowego majątku - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Sondaż referendalny. 55 proc. respondentów zamierza wciąż w nim udział

Wraz z wyborami do parlamentu 15 października odbędzie się referendum, w którym mamy odpowiedzieć na cztery pytania. Z sondażu wynika, że 55 proc. respondentów zamierza wziąć w nim udział - czytamy we wtorkowym wydaniu "SE".


4xNIE. Jak rozkładały się deklaracje ankietowanych

W badaniu ankietowani odpowiedzieli na pytania referendalne.

Na pytanie: "czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?", 64 proc. badanych odpowiedziało "nie"; odpowiedzi "tak" udzieliło 6 proc. respondentów, a 30 proc. nie zaznaczyłoby odpowiedzi w tym pytaniu.

Na pytanie: "czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?", 64 proc. badanych odpowiedziało "nie"; odpowiedzi "tak" udzieliło 15 proc. respondentów, a 21 proc. nie zaznaczyłoby odpowiedzi w tym pytaniu.

Na pytanie: "czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?", 65 proc. badanych odpowiedziało "nie"; odpowiedzi "tak" udzieliło 9 proc. respondentów, a 26 proc. nie zaznaczyłoby odpowiedzi w tym pytaniu.

Na pytanie: "czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?", 67 proc. badanych odpowiedziało "nie"; odpowiedzi "tak" udzieliło 10 proc. respondentów, a 23 proc. nie zaznaczyłoby odpowiedzi.

Sondaż dla "Super Expressu". Metoda badawcza

Badanie zostało zrealizowane w dniach 23-24 sierpnia na próbie 1038 dorosłych Polaków.


KW

Źródło zdjęcia: 55 proc. respondentów zamierza wziąć w sondażu referendalnym udział. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj56 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka