źródło: Twitter/Facebook
źródło: Twitter/Facebook

Olbrychski i Hołdys cieszą się z kandydatury Giertycha. "Knockout na Kaczyńskim"

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 115
Część środowiska artystycznego nie ukrywa radości ze startu Romana Giertycha w wyborach do Sejmu z list PO. Aktor Daniel Olbrychski i muzyk Zbigniew Hołdys publicznie pochwalili kandydaturę byłego wicepremiera. Mówią o pojedynku mecenasa z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Roman Giertych wystartuje z lis KO w woj. świętokrzyskim

Na liście kandydatów do Sejmu w woj. świętokrzyskim z ostatniej pozycji wystartuje Roman Giertych, o czym poinformował w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Sopotu Donald Tusk.

- Żebyś nie czuł się samotny, żebyś poczuł się trochę lepiej - i robię to tylko dla ciebie Jarosławie Kaczyński - wystawię na tej liście, na naszej liście, twojego wicepremiera Romana Giertycha na ostatnim miejscu  zapowiedział Tusk. - Nie chcesz, boisz się, uciekasz, będziesz miał debatę - jeśli naprawdę tego chcesz - z Romanem Giertychem - dodał.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


Olbrychski cieszy się z kandydatury Giertycha. Mówi o knockoucie

Roman Giertych zamieścił w mediach wideo, w którym znany aktor Daniel Olbrychski komentuje start adwokata w wyborach i zachęca do głosowania na niego.

"Z radością dowiedziałem się, że mecenas Roman Giertych wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej jako przeciwnik Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do Sejmu z woj. świętokrzyskiego. Ciekaw jestem, czy Jarosław Kaczyński i jego zgrupowanie podziela tę moją radość" - mówi aktor na filmie.

"Żałuję tyko, że mój przyjaciel Leszek Drogosz, który całe swoje życie związał z Kielcami, nie dożył tego starcia. Jako czarodziej ringu umiałby docenić jak nikt inny ten nokaut, który już zadał w osobie Romana Giertych Jarosławowi Kaczyńskiemu szef Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk" - dodaje.

Hołdys o starcie prawnika w wyborach. "Niezła kandydatura"

Do startu Giertycha odniósł się również muzyk i dziennikarz Zbigniew Hołdys. Publicysta na platformie X (dawniej Twitter) przekonuje, że adwokat ma szanse wygrać z prezesem PiS.

- Do piłkarskiej reprezentacji kraju powołuje się zawodników, którzy w meczu pokonają przeciwnika. Może to być również rosły obrońca, agresywny i bezlitosny, nie przez wszystkich lubiany - wskazuje. - Co z tego, kiedy przeciwnik na jego widok łapie gila ze strachu? Jestem za Romanem Giertychem - zadeklarował Hołdys.

MB

Źródło zdjęcia: Daniel Olbrychski i Zbigniew Hołdys fot. Twitter/Facebook/Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj115 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości