Zdjęcie: Materiały partnera
Zdjęcie: Materiały partnera

Konto Przekorzystne dla dziecka w promocji w Banku Pekao S.A.

Redakcja Redakcja Finanse osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Bank Pekao S.A. z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego przygotował oferty dla najmłodszych, które wprowadzą dzieci w świat finansów i nauczą je oszczędzania. Dodatkowo zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zyskać nawet 300 zł i skorzystać z oprocentowania 7 proc. na kontach oszczędnościowych.

Skorzystanie z pakietu promocji produktów oferowanych przez Bank Pekao S.A. na nowy rok szkolny, to dobra okazja do rozpoczęcia wspólnego bankowania rodziców z dziećmi. Bank przygotował również ofertę dla rodziców, którzy chcą rozpocząć przygodę z bankowaniem w Banku Pekao i zdobyć nagrody w oferowanych promocjach.

Co dla rodziców?

Bank Pekao S.A. proponuje rodzicom założenie Konta Przekorzystnego na selfie. Zarówno prowadzenie Konta Przekorzystnego, jak i wypłaty złotą kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie są bez opłat banku. Co więcej, za otwarcie i po spełnieniu określonych warunków w okresie od 17 sierpnia do 2 listopada 2023 r., można zyskać do 200 zł – za otwarcie Konta Przekorzystnego na selfie z kartą do rachunku, aplikacją PeoPay i serwisem Pekao24, klient otrzymuje 50 zł. Natomiast za spełnienie warunku aktywności płatniczej, tj. wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową w każdym z trzech miesięcy od momentu otwarcia konta, otrzyma kolejne środki w wysokości do 150 zł.

Po uruchomieniu Konta Przekorzystnego dla siebie rodzic może wygodnie otworzyć konto dziecku w Panelu rodzica w swojej aplikacji PeoPay lub serwisie internetowym Pekao24.

Zarządzanie finansami dziecka

Rodzic ma pełną kontrolę nad finansami swojego dziecka z panelu rodzica, które daje m.in. możliwość zakładania produktów, zastrzeżenia środków, sprawdzenia stanu konta, a także ustawienia kieszonkowego. Stałe wpływy nawet niewielkich kwot ułatwiają odpowiedzialną naukę zarządzania własnym budżetem i kształtują postawy samodzielności i przedsiębiorczości od najmłodszych lat.

Za założenie Konta Przekorzystnego dziecku w Banku Pekao S.A. w dniach od 17 sierpnia do 2 listopada 2023, może ono otrzymać od banku kieszonkowe na start w wysokości 100 zł. Wystarczy spełnić proste warunki, które są uzależnione od wieku dziecka w dniu otwarcia konta. Dzieci od 6. roku życia mogą otrzymać też kartę do konta oraz dostęp do aplikacji mobilnej.

Rodzinne bankowanie Pekao proponuje zacząć od oszczędzania. Przy okazji otwierania Kont Przekorzystnych można otworzyć  wysokooprocentowane konta oszczędnościowe. W ramach promocji Bank Pekao oferuje założenie konta oszczędnościowego Mój Skarb dla najmłodszych z oprocentowaniem aż 7 proc. w skali roku przez 5 miesięcy dla salda do 5 tys. zł. Dorośli również mogą założyć Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 7 proc. w skali roku przez 5 miesięcy do kwoty 100 tys. zł. Do promocji można przystąpić do 2 listopada 2023 r.

– Edukacja finansowa jest istotnym elementem w rozwoju dziecka. Kształtowanie nawyków finansowych najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat – kiedy dziecko stawia pierwsze kroki w szkole. Zdaniem rodziców, posiadanie konta bankowego ma dobry wpływ na dzieci – uczy je oszczędzania, zarządzania pieniędzmi i kontroli. 7 lat to średni wiek dziecka, w którym rodzice zaczynają podejmować rozmowy na temat finansów. Chcemy pomagać rodzicom w tym procesie, proponując jednocześnie atrakcyjne promocje, w których do zdobycia są nagrody pieniężne oraz najszerszą na rynku ofertę rodzinnego bankowania z wykorzystaniem aplikacji bankowych. Te wyjątkowe narzędzia wzmocnią świadomość finansową dzieci i nauczą je zarządzania pieniędzmi w przyszłości – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Aplikacja dla dzieci i rodziców 

Aplikacja PeoPay KIDS w banku Pekao została stworzona dla dzieci od 6. do 12. roku życia. Bankowość mobilna wspiera dziecko w edukacji finansowej – młody użytkownik może w każdej chwili sprawdzić saldo swojego konta i historię transakcji. Dziecko uczy się oszczędzać w wirtualnych skarbonkach. Może spersonalizować aplikację – wybrać tło, awarata i ikony. Za zgodą rodzica dziecko może płacić BLIKIEM, kupić kody do gry oraz doładować telefon. Dziecko może również wysłać do rodzica „prośbę o kieszonkowe”. Od niedawana w aplikacji dla dzieci dostępna jest także gra edukacyjna, która uczy dziecko zarządzania finansami przez interaktywną zabawę.

Bank ma w swojej ofercie również kartę dla dzieci między 6. a 12. rokiem życia. Karta Mastercard PeoPay KIDS jest dedykowana dzieciom od 6. do 12. roku życia. Rodzic może wybrać dziecku wizerunek karty i ma do wyboru standardowy oraz niestandardowy z wizerunkami gamingowymi. Posiadanie karty debetowej przez dziecko uczy je samodzielności, niezależności i odpowiedzialności. Może ono bezpiecznie płacić nią w sklepie, co również uczy zarządzania posiadanym budżetem. Jednym kliknięciem w aplikacji dziecko może sprawdzić, na co wydało pieniądze i jaki budżet pozostał mu do końca dnia. Uczy się planować przyszłe wydatki i określa cele oszczędnościowe w wirtualnych skarbonkach.

Nastolatki w wieku od 13 do 17 lat, poprzez aplikację PeoPay, mogą sprawdzać wysokość posiadanych środków, historię transakcji oraz dokonać różnych płatności. Aplikacja mobilna umożliwia płatności BLIKIEM i telefonem za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay po ukończeniu 16 roku życia. W aplikacji można również kupić bilety komunikacyjne oraz doładować telefon. Do Konta Przekorzystnego dla nastolatka przypisana jest karta Mastercard. Zarówno karta, jak i konto dopasowane są do potrzeb nastolatka. Dają mu wygodę, komfort i bezpieczeństwo w dokonywaniu płatności.

Do ukończenia 26 lat prowadzenie Konta Przekorzystnego w banku Pekao S.A., wydanie i obsługa karty debetowej, oraz wypłaty gotówki kartą debetową z bankomatów w Polsce i na świecie są bez opłat banku bez żadnych warunków.

Konto Przekorzystne i Konto Przekorzystne dla dziecka zostały uznane w 2023 roku za najlepsze rachunki w Polsce w ramach rankingu Złoty Bankier przygotowanym przez Bankier.pl i Puls Biznesu. Docenione zostały warunki cenowe oraz szeroka oferta usług dodatkowych, dostępna także w aplikacjach bankowych.


Szczegóły oferty dostępne są na stronach:

Konto Przekorzystne: www.pekao.com.pl/konto-osobiste

oferta dla dzieci poniżej 6 lat: pekao.com.pl/junior

oferta dla dzieci w wieku 6-12 lat: pekao.com.pl/peopaykids

oferta dla dzieci w wieku od 13 lat: pekao.com.pl/konto-nastolatek

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze