Warszawa sparaliżowana przez ulewę. Rafał Trzaskowski na Campus Polska. Fot. PAP/Albert Zawada/Tomasz Waszczuk
Warszawa sparaliżowana przez ulewę. Rafał Trzaskowski na Campus Polska. Fot. PAP/Albert Zawada/Tomasz Waszczuk

Warszawa tonie, Trzaskowski na Campusie. PiS atakuje włodarza stolicy

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 149
Prezydent miasta powinien być w takiej chwili z mieszkańcami - powiedział wcześniejszy radny Warszawy, a teraz poseł PiS Jarosław Krajewski, komentując nieobecność Rafała Trzaskowskiego w stolicy podczas środowego paraliżu. Dodał, że to nie pierwsza jego absencja w ważnym dla warszawiaków momencie.

"Trzaskowski przedkłada partię nad sprawy warszawskie"

– Rafał Trzaskowski ewidentnie przedkłada swoją działalność polityczną, partyjną nad sprawy warszawskie – powiedział w rozmowie z PAP poseł Krajewski. – Jeśli warszawiacy go wybrali, powinien być w mieście w dobrych i złych chwilach. Zwłaszcza złych – mówił z oburzeniem wieloletni radny Warszawy.

Jego zdaniem Rafał Trzaskowski zawiódł zaufanie warszawiaków, „nad ich sprawy przedkładając rozmowy z Donaldem Tuskiem”.

– To niewyobrażalne, że nie przerwał ich nawet na wieść o kompletnym paraliżu stolicy. Jakby zapomniał o tym, że przede wszystkim odpowiada za miasto i jego mieszkańców – powiedział Jarosław Krajewski.


Ulewne opady sparaliżowały w środę Warszawę. Reakcja Trzaskowskiego

W środę w Warszawie ulewne opady sparaliżowały miasto. Trasa S8 została podtopiona, zalany został tunel przy rondzie Zesłańców Syberyjskich oraz ulice Złota i Emilii Plater w centrum miasta. W popołudniowym szczycie wszystkie mosty w mieście były zakorkowane.

Prezydent Rafał Trzaskowski przebywał w tym czasie w Olsztynie na campusie Polska Przyszłości.

„Cały czas monitorujemy sytuację związaną z ulewnym deszczem w Warszawie” - napisał na Twitterze. W jego opinii, sytuacja nie była wcale zła.

„Odebrałem raporty od naszych służb, mamy ok. 30 zalewisk na drogach, odbieramy także zgłoszenia o zalanych piwnicach. Nakazałem odpompowywanie wody na bieżąco. Poleciłem też służbom wzmożony nadzór i monitoring na drogach i wzdłuż cieków wodnych” - przekazał. Zdaniem prezydenta za ruch na S8, jej stan i przejezdność, odpowiada zarządca drogi, którym jest rządowa GDDKiA.


"Zawiodła kanalizacja deszczowa"

Tymczasem wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński stwierdził, że zbadano przyczyny podtopienia S8 i zawiodła nie infrastruktura rządowa, tylko miejska, a konkretnie kanalizacja deszczowa.

– Po 17 latach rządów w stolicy Platforma ponosi pełną odpowiedzialność za miejską infrastrukturę – podkreślił poseł Krajewski. Dodał, że mimo nadwyżek w budżecie przez pięć kolejnych lat, władze stolicy często żałowały pieniędzy na takie istotne, choć mało widowiskowe inwestycje.

KW

Źródło zdjęcia: Warszawa sparaliżowana przez ulewę. Rafał Trzaskowski na Campus Polska. Fot. PAP/Albert Zawada/Tomasz Waszczuk

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj149 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka