Tusk ma misję specjalną dla Kołodziejczaka. Lider Agrounii będzie jak minister

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 91
Donald Tusk zapowiedział wizytę Michała Kołodziejczaka w Brukseli. Lider Agrounii ma przekazać przywódcom Unii Europejskiej list ws. polskich rolników.

Tusk z Kołodziejczakiem w Sieradzu

- Kto by jeszcze kilka miesięcy temu pomyślał, że Donald Tusk i PO będą liderem w sprawach rolnictwa? Trzeba wziąć byka za rogi i my to robimy - ogłosił w Sieradzu Michał Kołodziejczak, który wybiera się do Brukseli.

- Pan Tusk pracował ciężko, malując kominy. Ja pracowałem w polu. I teraz będziemy pracować dla polskich rolników, będziemy pokazywać nasze argumenty - dodał.  


Embargo na ukraińskie zboże 

Donald Tusk podkreślił, że jest całym sercem za Ukrainą w wojnie z Rosją, ale też za polskimi rolnikami. - Nasz partner - Michał Kołodziejczak ma w ręku list, który wspólnie przygotowaliśmy. Wspólnie przygotowujemy wizytę szefa AgroUnii w Brukseli. Dotyczy to palącego problemu, jakim jest niekontrolowany napływ różnych produktów żywnościowych z Ukrainy - mówił lider KO. - Byliśmy z Kołodziejczakiem pierwszymi w Polsce osobami, które mówiły głośno o tym problemie - przypomniał Tusk.  


Polska chce przedłużyć embargo na ukraińskie zboże po 15 września. Kijów odgraża się apelami o nałożenie sankcji na Warszawę i lobbuje w Unii Europejskiej, by płody rolne trafiły na polski rynek. 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka