PiS z kolejną obietnicą wyborczą. Tym razem coś dla uczniów

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
"Bon szkolny - poznaj Polskę" to czwarta odsłona zapowiedzi programowych PiS. Wcześniej partia rządząca zapowiadała rewitalizację osiedli z wielkiej płyty, poprawę jakości posiłków w szpitalach i 2/3 polskich produktów żywnościowych w marketach.

Czarnek w spocie PiS

- Polska jest piękna i ma piękną historię, a bycie Polakiem to wielka duma - przedstawia program PiS w spocie minister edukacji Przemysław Czarnek. - Znajomość polskiej kultury, historii, powinna leżeć u podstaw wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Nazywam to pedagogiką dumy - zapowiada. 

- Dlatego od wiosny przyszłego roku w ramach programu "bon szkolny - poznaj Polskę" sfinansujemy 1-2 dniowe wycieczki szkolne dla wszystkich uczniów, dla każdej klasy i każdego ucznia w Polsce - obiecuje Czarnek na nagraniu. Jak wylicza szef MEiN, na propozycji skorzysta 5 mln młodych osób. 


Bon szkolny

"Czwarty konkret PiS to „Bon szkolny - Poznaj Polskę”. Dofinansujemy dwudniowe wycieczki edukacyjne dla każdej klasy, każdego ucznia w Polsce. Inwestujemy w młodych ludzi, aby mogli z dumą odwoływać się do własnej kultury, historii, osiągnięć Polski, a także czuli dumę z bycia Polakiem, polskiego języka i symboli narodowych" - czytamy na profilu PiS. 

Program wyborczy PiS 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił punkt dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty. We wtorek z kolei minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała poprawę żywienia pacjentów w szpitalach.

W środę doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski przedstawił punkt zakładający wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców.

Czytaj dalej: 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj71 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka