Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

PO nie wyklucza koalicji z Konfederacją. "Może się uda"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 158
Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec nie wyklucza ewentualnej koalicji KO z Konfederacją po wyborach 15 października. – Konfederaci mają czasem ciekawe propozycje podatkowe. Może uda się stworzyć rząd mniejszościowy – sugerował w Polsat News.

Rzecznik PO o koalicji z KO 

– Zastanawiamy się nad każdym wariantem, natomiast nie ma żadnych planów koalicji poza opozycją demokratyczną, To jest nasz bazowy scenariusz – powiedział Jan Grabiec pytany o koalicję z Konfederacją. 

Podkreślił jednak, że ważniejsze jest, by nie powstał układ PiS-Konfederacja, "bo on będzie dla Polski zabójczy". – Czasem konfederaci mają fajne pomysły dotyczące reformy podatkowej – przynajmniej w części, bo czasem one są szalone i oderwane od rzeczywistości – ale, jeśli pójdą w koalicji z PiS to za chwilę będą głosować za 1500 Plus, a jeśli nie pójdą to może uda się stworzyć chociażby rząd mniejszościowy, który pozwoli odsunąć PiS od nadużywanych narzędzi władzy, które sprawiają, że wybory są nieuczciwe – podsumował. 


"Polska jest jakby taką bramą do całej Europy dla imigrantów"

Polityk PO pytany był w Polsat News również o przeprowadzeniu przez opozycje kontroli poselskich w MSZ i MSWiA ws. polityki migracyjnej. – Chcemy się dowiedzieć, co właściwie się stało. Przy wszystkich deklaracjach rządu, prezesa PiS, premiera Morawieckiego, że nie wpuszczą ani jednego imigranta, szczególnie z Afryki, Azji, bo kraje obce kulturowo - cytuję, dowiedzieliśmy się, mamy to na pismach z MSZ, że w ciągu ostatnich dwóch i pół roku rząd PiS zaprosił do Polski prawie 250 tysięcy imigrantów z Afryki i Azji - wypominał. 

Jak dodał, służby specjalne Niemiec i Szwecji prowadzą zakrojone na szeroką skalę śledztwo dotyczące tego, że imigranci z Afryki i Azji przyjeżdżają do ich państw na podstawie polskich wiz. – Polska jest jakby taką bramą do całej Europy dla imigrantów – podsumował. 


MP

Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj158 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka