źródło: Facebook
źródło: Facebook

Piotr Zelt obraził rzeczniczkę Straży Granicznej. Stanie za to przed sądem

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 74
Znany z "13. posterunku" aktor Piotr Zelt stanie przed sądem. Dwa lata temu opublikował wpis na Facebooku, w którym nazwał rzeczniczkę Straży Granicznej Annę Michalską "twarzą bestialskich standardów państwa PiS".

Piotr Zelt stanie przed sądem. Znamy datę

O dacie procesu informuje portal Onet.pl. Sąd Rejonowy dla dzielnicy Warszawa-Mokotów wyznaczył datę procesu Piotra Zelta na 6 października 2023 r. Aktorowi za znieważenie mundurowej grozi wysoka grzywna lub nawet do roku więzienia.

Pod koniec 2021 roku gwiazdor opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym napisał, co myśli o tym jak polskie służby traktują nielegalnych imigrantów, którzy próbowali przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Opatrzył post zdjęciem rzeczniczki Straży Granicznej Anny Michalskiej.

"Pani rzecznik Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS" - napisał w mediach społecznościowych aktor.

Wpis wywołał falę krytyki. Nie tylko osoby zbliżone do władzy były oburzone. Słowa Zelta potępiła m.in. część osób związana ze środowiskiem artystycznym. Aktor już usunął materiał ze swojego konta.

Celebryta został wezwany przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie i usłyszał zarzuty zniesławienia i znieważenia funkcjonariusza. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.


Aktor: Nie zrobiłem nic złego

Piotr Zelt próbował wytłumaczyć się ze swoich słów z portalem Plejada.pl. Stwierdził, że w jego słowach "nie było żadnego znieważenia".

- Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli - tłumaczył swoje słowa aktor.

MB

Fot. Facebook.com/Piotr Zelt konto oficjalne

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości