fot. PAP/Andrzej Lange
fot. PAP/Andrzej Lange

Mecz Albania - Polska. Obraz nędzy i rozpaczy. Zostaje już tylko cud

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 94
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Albanią 0:2 w eliminacjach mistrzostw Europy. Bramki strzelili Jasir Asani i Mirlind Daku. Biało-czerwoni grali o ważne punkty.

Sytuacja biało-czerwonych w grupie E jest coraz trudniejsza

Albania ma teraz dziewięć punktów, a Czechy - osiem. To Albania awansowała na pierwsze miejsce, bo prowadzące w tabeli Czechy w tej kolejce pauzują. Z kolei Mołdawia wygrała 1:0 z Wyspami Owczymi. Dzięki temu ma na koncie 8 punktów i także wyprzedza reprezentację Polski.

Po pięciu spotkaniach biało-czerwoni mają sześć punktów. Polska zajmuje więc czwarte miejsce w grupie E eliminacji mistrzostw Europy i raczej nie ma szans na skok w tabeli. Nawet komplet zwycięstw w pozostałych trzech meczach może nie dać im awansu na turniej, pozostaną jedynie baraże.

Przed podopiecznymi Santosa jeszcze spotkania na wyjeździe z Wyspami Owczymi oraz u siebie z Mołdawią i Czechami. Zostaną one rozegrane we wrześniu i październiku.


Mecz wstydu, nie było na co patrzeć

Polska nie była w stanie wypracować sobie ani jednej dogodnej okazji choćby do zmniejszenia straty. Zakończyła spotkanie z jednym celnym uderzeniem Zielińskiego z pierwszej połowy.

Nasi byli raz blisko strzelenia gola. Piłkę w siatce umieścił Jakub Kiwior. Jego gola jednak anulowano ze względu na spalonego. Polacy cały czas grali fatalnie, nie byli w stanie przebić się przez obronę przeciwników. Biało-czerwoni szybko opuścili boisko po ostatnim gwizdku sędziego, natomiast gospodarze długo na nim pozostali, aby żywiołowo świętować zwycięstwo ze swoimi kibicami.

Ogromny kryzys w reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zmaga się nie tylko z kryzysem sportowym, ale też wizerunkowym. W ostatnich tygodniach więcej mówi się m.in. o tzw. aferze premiowej czy kontrowersyjnych wywiadach, jakich udzielili Łukasz Skorupski i kapitan Robert Lewandowski. Santos zaapelował, aby wszyscy skoncentrowali się teraz na nadrzędnym celu, jakim jest awans do Euro 2024.

Komentarze po meczu są miażdżące dla reprezentacji i selekcjonera.
Do Euro 2024 kwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Polska ma jeszcze szansę awansować do turnieju w Niemczech przez baraże, uwzględniające wyniki Ligi Narodów.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport