źródło: PAP
źródło: PAP

PZPN wydał oświadczenie. Zapadła decyzja w sprawie Fernando Santosa

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Wszystko jest już jasne. Trener Fernando Santos kończy swoją przygodę z piłkarską reprezentacją Polski - wynika z oficjalnego komunikatu PZPN. Santos odchodzi z kadry z bagażem fatalnego bilansu. Pod jego wodzą nasi piłkarze przegrali m.ni. z Mołdawią i Albanią.

Koniec Fernando Santosa w polskiej kadrze. Jest komunikat

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 13 września 2023 roku trener Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski - przekazał PZPN w oficjalnym komunikacie.


"Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach" – przekazał z kolei prezes PZPN Cezary Kulesza.

68-letni Santos trener objął biało-czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze w pięciu występach w eliminacjach mistrzostw Europy wywalczyli tylko sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8. Szansa bezpośredniego awansu do przyszłorocznego turnieju finałowego, czyli zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, mocno się oddaliła.

Co z następcą Santosa? Rzecznik PZPN zabrał głos

- 20 września, na kiedy zaplanowany jest zarząd PZPN, to realny termin zakończenia poszukiwań nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - poinformował sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

W środę PZPN poinformował, że pracujący z kadrą od stycznia Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera. Jak przekazał dziennikarzom Wachowski, umowa z Portugalczykiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

- Podawanie terminu 20 września jest rozsądne, ale nie chcę niczego gwarantować i być zakładnikiem deklaracji i dat. Ten horyzont czasowy jest realny - powiedział Wachowski i dodał, że jego zdaniem przez tydzień można znaleźć nowego szkoleniowca drużyny narodowej.

MB

Fot. Fernando Santos na meczu Polska-Albania. Źródło: PAP/Andrzej Lange

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Sport