źródło: PAP
źródło: PAP

Kwaśniewska zdystansowała się od kościoła. Ma wielki żal do księży

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska nie boi się zajmować zdecydowanego stanowiska w sprawach politycznych i światopoglądowych. Tak też było tym razem. Kwaśniewska udzieliła obszernego wywiadu Magdzie Mołek, w którym zdradziła swój stosunek do kościoła i wiary.

Kwaśniewska: Wiara była dla mnie ważna przez Jana Pawła II

Jolanta Kwaśniewska zdradziła, że w przeszłości wiara była istotną wartością w jej życiu. Duży wpływ na jej światopogląd miała osoba polskiego papieża Jana Pawła II.

- Ta wiara była dla mnie ważna ze względu na osobę Jana Pawła II, który był przez lata autorytetem. W Polsce odegrał ogromną rolę, jeśli chodzi o naszą tożsamość, powrót Polski do rodziny państw europejskich. Ani ja, ani mój mąż tego nie zapomnimy - wyznała Magdzie Mołek była prezydentowa.


Była prezydentowa zmieniła swój stosunek do kościoła

Kwaśniewska powiedziała, że jej obecny stosunek do kościoła jest o wiele chłodniejszy. Ma żal do księży za zamiatanie pod dywan wielu skandali wewnątrz tej instytucji.

Była pierwsza dama wyznała jednak, że czasami z mężem pojawiają się w kościołach, natomiast nie przystępuje do spowiedzi.

Państwo Kwaśniewscy wzięli tzw. jednostronny ślub kościelny. Oznacza to, że były prezydent brał ślub cywilny, ale pani Jolanta przysięgała wierność małżeńską swojemu mężowi przed Bogiem.

- Z wiarą jest teraz kiepsko. Kościół zawiódł mnie tak bardzo, że do rozmowy z Najwyższym nie potrzebuję żadnych pośredników - podsumowała swój stosunek do wiary Kwaśniewska.

MB

Fot. Jolanta Kwaśniewska na Europejskim Kongresie Kobiet. Źródło: PAP/

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo