źródło: Pixabay.com
źródło: Pixabay.com

Seksualna impreza księży. Intensywność była tak duża, że musiała przyjechać karetka

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 204
Skandal w Dąbrowie Górniczej. Grupa księży miała zorganizować seksualną orgię, na którą zaproszono pracownika seksualnego. W trakcie "zabawy" mężczyzna zasłabł. Interweniować musiała policja.

Homoseksualna orgia księży w Dąbrowie Górniczej

O sprawie donosi "Gazeta Wyborcza". Do imprezy miało dojść w budynku należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Zamówiono też pracownika seksualnego - striptizera.

Informator dziennika powiedział, że księża uczestniczący w imprezie o "charakterze czysto seksualnym" zażywali tabletki na potencję. Gazeta ustaliła, że duchownym towarzyszył striptizer, który "na pewno był osobą pełnoletnią". Podkreślono, że nie wiadomo, czy mężczyzna "wyraził zgodę na seks z wieloma osobami".


Wypadek na imprezie księży. Interwencja policji i pogotowia

W pewnym momencie zaproszona na imprezę męska prostytutka straciła przytomność. Wybuchło zamieszanie, a obecni na imprezie księża nie chcieli dopuścić do poszkodowanego ratowników medycznych. Interweniować musieli policjanci. O skandalu zrobiło się głośno w całym regionie. Materiały z tej interwencji trafiły do prokuratury w Dąbrowie Górniczej, która teraz zajmuje się sprawą.

Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu potwierdził, gazecie że prokuratorzy wszczęli w tej sprawie śledztwo. - Prowadzimy je pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do trzech lat więzienia - przekazał dziennikarzom Łubaniewski.


Parafia milczy, kuria wszczyna dochodzenie

Co ciekawe, proboszcz bazyliki pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej stwierdził, że "na probostwie nic się nie działo" i odesłał dziennikarza zadającego pytania do kurii.

Kuria natomiast wystosowała oświadczenie dla mediów.

"W dniu 12 września proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o 'interwencji pogotowia i policji' w budynku należącym do parafii. Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła okoliczności zaistniałej sytuacji. Ksiądz biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia ksiądz biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym" - czytamy w oświadczeniu sosnowieckiej kurii.

MB

Fot. Ksiądz podczas nabożeństwa. Źródło: Pixabay.com

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj204 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo