Wyciekły fragmenty "Zielonej granicy". Holland zrobiła ze strażników sadystów

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 127
Na Twitterze pojawiły się fragmenty filmu "Zielona granica". Widzimy na nich, jak Straż Graniczna w obrazie Agnieszki Holland znęca się nad ciężarną imigrantką. Jednemu z cudzoziemców funkcjonariusz podał do picia wodę w rozbitym termosie.

"Zielona granica" - przecieki na X

- Czyje to? Hej! Łap - mówi strażnik graniczny w filmie, rozbijając wcześniej butelkę o zasieki na granicy polsko-białoruskiej. Mężczyzna rzuca termos spragnionemu imigrantowi. Ten wypija wodę, po czym krzyczy i dusi się krwią. - Na zdrowie - rzuca z uśmiechem zadowolony strażnik, a cudzoziemcy są przerażeni. 

Inny fragment filmu pokazuje sadystę, przerzucającego kobietę w ciąży przez druty. - Cisza! Cisza - mówią do imigrantów mundurowi.

 


Holland? Ziobro wytknął przeszłość jej ojca

Ostry komentarz napisał minister Zbigniew Ziobro na temat "Zielonej granicy". - Sadyści w polskich mundurach przerzucają kobietę, przez zasieki. Kobieta upada i krwawi. To fragment „dzieła” Agnieszki Holland. Córki stalinowca, który na ochotnika wstąpił do Armii Czerwonej i stał się propagandzistą zbrodniczego stalinowskiego systemu. Przestudiowała antypolską twórczość ojca i po nowatorsku, w wywiadach i w filmowej produkcji, kontynuuje jego dzieło - skomentował lider Solidarnej Polski. 

- Film ludzi z zaplecza Tuska robi z polskiego wojska i funkcjonariuszy straży morderców i sadystów. To kłamstwa. Polscy obrońcy granic muszą mieć nasze wsparcie! Stańmy murem za polskim mundurem - apelował PiS i Mariusz Błaszczak, szef MON w spocie partii rządzącej. 

  


Będzie uchwała w obronie służb

- Film Agnieszki Holland "Zielona granica" to haniebny atak wymierzony w podstawowe interesy bezpieczeństwa RP i uderzenie w morale polskich służb. Przygotowaliśmy uchwałę, w której opowiadamy się z całą mocą za polskimi funkcjonariuszami i żołnierzami - oświadczył Błaszczak, który wraz z szefami MSWiA i resortu sprawiedliwości był w Krynkach na granicy z Białorusią.

"Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland trafi do kin 22 września. 


Fot. kadr "Zielonej granicy" 

GW

 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj127 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura