Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Leszek Szymański
Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Leszek Szymański

Morawiecki z nowym programem. Premier o najwyższym poziomie zatrudnienia

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Jeśli będziemy mogli rządzić po 15 października, to chcemy zaproponować specjalny program, by jak najwięcej firm lokowało swoje inwestycje w miastach średniej wielkości - ogłosił w poniedziałek Gościeradowie premier Mateusz Morawiecki. Wskazał, że chodzi m.in. o ulgi podatkowe.

Specjalny program dla miast, mniejszych miejscowości i wiosek

Jak stwierdził Morawiecki, który odwiedził firmę Erkado - producenta drzwi, „chcemy zaproponować specjalny program dla miast, mniejszych miejscowości i wiosek”. Tłumaczył, ze chodzi o to, aby poprzez rozwój infrastruktury, uzbrojenie terenu, poprzez warunki podatkowe, ulgi i przywileje dla pracodawców, stworzyć taki program, aby jak najwięcej firm lokowało się w miastach średniej wielkości.

Mówiąc o Erkado, szef rządu stwierdził, że cieszy się iż „mogliśmy na różnych etapach dopomóc w tym procesie tworzenia tak wspaniałej firmy”. Wyraził także zadowolenie, że cieszy się także, iż polski kapitał może tworzyć nowe miejsca pracy, ściągać rozwiązania technologiczne, a firma może podbijać kolejne kraje.

Morawiecki o najwyższym poziomie zatrudnienia: Coraz częściej praca szuka człowieka

Według Morawieckiego, program „Polska jako strefa inwestycji” działa bardzo dobrze i przyczynił się do najniższego bezrobocia w historii i najwyższy poziom zatrudnienia: „Coraz częściej praca szuka człowieka, a nie człowiek szuka pracy. (...)”. Jak stwierdził, specjalne strefy ekonomiczne przyczyniają się do przyciągania kapitału, zwłaszcza do miejscowości które leżą z boku głównych szlaków komunikacyjnych. 


Premier: Chcemy, żeby było jeszcze więcej pracy

– Chcemy, żeby było jeszcze więcej pracy, bo wtedy warunki dla pracowników były jak najlepsze – oświadczył Morawiecki. Jego zdaniem, wyższa jakość życia i uzbrojenie terenu przyciąga inwestorów, dzięki czemu samorządowcy mają większą łatwość finansowania swoich inwestycji.

– To tworzy popyt na pracę, a to z kolei będzie powodowało, że nie będzie więcej wyjazdów z Polski setek tysięcy ludzi na emigrację – mówił Morawiecki. Według niego, obecnie „setki tysięcy ludzi wraca z emigracji”, ponieważ w Polce jest „dużo lepsza praca”.

KW

Źródło zdjęcia: Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj22 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka