Linia produkcyjna Volkswagena w Wolfsburgu. Fot. Flickr.com/Roger W/CC BY-SA 2.0
Linia produkcyjna Volkswagena w Wolfsburgu. Fot. Flickr.com/Roger W/CC BY-SA 2.0

Poważne problemy niemieckiego giganta motoryzacyjnego. Wstrzymano produkcję

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Z powodu poważnej awarii w systemie komputerowym wstrzymano całą produkcję samochodów w niemieckich zakładach Volkswagena. Koncern powołał sztab kryzysowy, a problemy odnotowano również w innych krajach niż Niemcy.

Wstrzymano produkcję Volkswagena

"Fabryki marki VW w Niemczech wstrzymały produkcję" – potwierdził w środę późnym wieczorem agencji AFP rzecznik koncernu Christian Schiebold.

"Nie wygląda to na atak (hakerski) z zewnątrz" - dodał. "Ciężko pracujemy, by rozwiązać problem" - zapewnił. Nie wiadomo jednak, kiedy produkcja zostanie wznowiona.


Nie działają też inne fabryki 

Oprócz Wolfsburga, największej fabryki grupy VW, problem dotyczy również zakładów w Emden, Zwickau, Osnabrueck i Dreźnie, a także zakładów produkujących komponenty w Kassel, Brunszwiku i Salzgitter.

Przyczyna awarii nie została jeszcze zidentyfikowana. "Zakłócenia trwają od godziny 12.30 i są analizowane. Istnieją konsekwencje dla fabryk produkujących pojazdy" - powiedział agencji dpa przedstawiciel VW.

Problem widoczny poza granicami Niemiec 

Jak podaje dziennik gospodarczy "Handelsblatt", zakłócenia dotyczą także fabryki marki Audi, a także zakładów grupy VW poza granicami Niemiec.

Grupa VW to wiodący producent samochodów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Obok Volkswagena należą do niej takie marki jak Audi, Seat i Skoda.

MP

Linia produkcyjna Volkswagena w Wolfsburgu. Fot. Flickr.com/Roger W/CC BY-SA 2.0

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie