Twitter
Twitter

Wyjątkowy dzień dla Lecha Wałęsy. Opozycja składa życzenia

Redakcja Redakcja Lech Wałęsa Obserwuj temat Obserwuj notkę 78
Były prezydent i legenda "Solidarności" Lech Wałęsa właśnie obchodzi 80. urodziny. W tym roku wypada też 40. rocznica otrzymania przez niego pokojowej nagrody Nobla. W mediach społecznościowych pojawił się wysyp życzeń pod adresem dawnego opozycjonisty.

80 urodziny Lecha Wałęsy

80 lat temu, 29 września 1943 r. urodził się Lech Wałęsa, przywódca NSZZ „Solidarność”, lider podziemia po wprowadzeniu stanu wojennego, laureat pokojowej nagrody Nobla, architekt rozmów Okrągłego Stołu, pierwszy prezydent po epoce komunizmu wybrany w demokratycznych wyborach. W tym roku przypada również 40. rocznica otrzymania nagrody Nobla przez Wałęsę. 


Politycy składają życzenia. Wymowny wpis Tuska

Z okazji urodzin byłego prezydenta, Donald Tusk postanowił pochwalić się wspólnym zdjęciem z Wałęsą, które umieścił na platformie X (dawniej Twitter).

- Jeszcze niejeden płot przeskoczymy - podpisał fotografię były premier.

Swoje życzenia zamieściła także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Z tym miastem Wałęsa związany był przez większość swojego życia. Dulkiewicz przypomniała też, że w piątek odbywają się miejskie uroczystości z okazji urodzin i rocznicy przyznania nagrody Nobla byłemu prezydentowi.

- 100 lat Panie Prezydencie! Dziś 80 urodziny Prezydenta Lecha Wałęsy. O godzinie 15 zapraszamy na otwarcie wystawy i wspólne zdjęcie w okolice fontanny Neptuna w Gdańsku - przekazała urzędniczka.

- Jutro 80 urodziny obchodzi Lech Wałęsa. Panie prezydencie, najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i powrotu normalnej Polski - napisał z kolei były dziennikarz Tomasz Lis.


MB

Fot.Donald Tusk i Lech Wałęsa.

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka