fot. YouTube/Facebook
fot. YouTube/Facebook

Premier komentuje aferę "Pandora Gate": Nie ma zgody na pedofilię w internecie

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 24
Premier Mateusz Morawiecki przejął się ujawnioną ostatnio przez Sylwestra Wardęgę aferą w polskim internecie dotyczącą wykorzystywania nieletnich przez influencerów popularnych w polskim YouTube. Film Wardęgi nosi tytuł "Pandora Gate" i bardzo zbulwersował szefa rządu.

Morawiecki: Nie ma zgody na pedofilię, na tolerowanie zwyrodnialców

Premier jest wyraźnie poruszony historią, w której celebryta o pseudonimie Stuu wykorzystywał swoją sławę w internecie, aby krzywdzić nieletnie dziewczyny. - To jest coś tak okropnego, że musimy wszyscy, na czele z państwem polskim zrobić wszystko, by zapobiegać zachowaniu patocelebrytów - mówi Morawiecki w nagraniu.



Jak powiedział, zdaje sobie sprawę, że ujawnione informacje to zaledwie wierzchołek góry lodowej, ponieważ z reguły nie wiemy, co dzieje się  na czatach ze względu na to, że jest to chronione przez prawo prywatności, a ta afera nie wyszłaby na jaw, gdyby nie zgłosiły jej ofiary influencerów. 

- Jako rodzic i jako premier uważam, że państwo polskie, respektując prawo do prywatności powinno chronić dzieci i młodzież. Nie ma zgody na pedofilię i patocelebryckie zachowania. To działanie zwyrodnialców i  będziemy się starali je wykorzenić - zapowiedział Mateusz Morawiecki.


Premier polecił służbom zajęcie się sprawą

Jak dodał, polecił służbom zająć się sprawą i oczekuje szybkich i stanowczych działań. Poinformował również, że poleciłem ministrowi cyfryzacji by wykorzystał NASK w tym celu, Wzmocniony zostanie także zespół platformy "dyżur net".

- Stworzymy tam specjalny punkt kontaktowy dla młodych ludzi. Będzie tam pełna anonimowość i zasady ochrony prywatności, ale apeluję do zgłaszania podobnych przypadków - zapewniał premier.

Szef rządu zaapelował do rodziców i opiekunów, by przeprowadzili rozmowy ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń czyhających na nich w internecie. Sam zapowiedział, że również porozmawia ze swoimi dziećmi. Ostrzegł młodzież, żeby była ostrożna i rozważna, ponieważ "w sieci są też źli ludzie".

- Ostrzegam wszystkich, którzy chcą krzywdzić dzieci. Spotka Was kara - zagroził Mateusz Morawiecki internetowym (i nie tylko) przestępcom.

"Pandora Gate" - film Sebastiana Wardęgi

"Pandora Gate" - to film na YouTube, o którym mówi cały polski internet. Sylwester Wardęga odsłania w nim kulisy skandalu obyczajowego z udziałem znanego youtubera Stuu oraz jego przyjaciół - również znanych postaci. W materiale dowiadujemy się, że kilka lat temu wspomniany Stuu, wykorzystując swoją pozycję oraz oddanie młodocianych fanek, pisał z nimi w ohydny sposób, a także zapraszał na imprezy, gdzie częstował je alkoholem, upijał i wykorzystywał seksualnie.

Czytaj także:



Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie