Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (C) podczas briefingu prasowego w miejscowości Strzałków, 10 bm. (amb) PAP/Marian Zubrzycki
Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (C) podczas briefingu prasowego w miejscowości Strzałków, 10 bm. (amb) PAP/Marian Zubrzycki

Nowy projekt PiS. Na pomoc służb medycznych nie będzie trzeba długo czekać

Redakcja Redakcja Służba zdrowia Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
Dla prawicy bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zarówno to bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i zewnętrzne - powiedziała we wtorek na spotkaniu w Grodźcu (woj. opolskie) marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Witek: Nasz plan zakłada, że karetki będą dojeżdżać do potrzebujących w 15 minut

We wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyjechała do wsi Grodziec, gdzie spotkała się z kandydatami listy PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych i mieszkańcami wsi.

Spotkanie poprowadziła w formie lekcji, podczas której uczestnicy mogli odpowiadać na pytania zadane przez prowadzącą. Wcześniej Witek przywołała sytuację z jednej z konferencji prasowych, podczas których przedstawiciel KO miał problem z wymienieniem sukcesów swojego ugrupowania w czasie, gdy rządziło w Polsce.

"W przeciwieństwie do polityka KO, który nie potrafił wymienić trzech osiągnięć swojej formacji, my mamy takich osiągnięć co najmniej 333" - powiedziała marszałek, zachęcając uczestników spotkania do ich wymieniania.


Do najważniejszych osiągnięć rządów PiS mieszkańcy Grodźca zaliczyli m.in. obniżenie wieku emerytalnego, zmniejszenie podatków, wprowadzenie programów prorodzinnych, wzmocnienie armii i obniżenie bezrobocia. Marszałek Witek powiedziała, że po zwycięstwie prawicy wszystkie te programy będą nadal kontynuowane, a część z nich będzie miała dodatkowe elementy.

"W najmniejszych nawet miejscowościach budowane lub remontowane są remizy, strażacy OSP szkoleni są na ratowników medycznych. Nasz plan zakłada, by w ciągu kilku lat 2013 karetek pogotowia trafiło do straży. Chcemy, żeby w każdej gminie była karetka, tak, by dojazd do potrzebującego nie przekraczał 15 minut. One będą stacjonowały przy jednostkach Państwowej Straży Pożarnej, także przy wyselekcjonowanych OSP, tych, które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym" - powiedziała Witek.

Witek: Idźcie na wybory. Te są najważniejsze od 1989 roku

Marszałek Sejmu zwróciła się do wszystkich osób, które nie chodzą na wybory, by w najbliższą niedzielę wykorzystały prawo do wyrażenia swojej opinii podczas głosowania w wyborach parlamentarnych i w głosowaniu referendalnym.

"To są najważniejsze wybory od 1989 roku. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. (...) Bo jeśli w Izraelu ta wojna potoczy się dłużej, to stamtąd też będziemy mieć uchodźctwo i to też będzie szło w kierunku Europy". Zdaniem Witek, rozwiązaniem problemów jest oddanie głosu na rząd, „który pokazał, że bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze, że nie ugniemy się przed dyktatem zachodu, że nie zgodzimy się na przyjmowanie nielegalnych imigrantów. Chronimy granicę zewnętrzną Unii i pokazujemy innym, jak powinni to robić".

"Idźcie na wybory. Udowodniliśmy, że każda rodzina jest dla nas ważna, pomagamy wszystkim w Polsce. Zagłosujcie na kandydatów, którzy się sprawdzili. Na naszych listach nie ma ludzi przypadkowych. To są wszystko ludzie z dużym doświadczeniem zawodowym, politycznym, społecznym. Zagłosujcie również w referendum. To jest referendum wiążące absolutnie dla każdego rządu. Dlatego to naród, jako suweren, powinien zdecydować o tym, że nie chcemy podwyższania wieku emerytalnego, nie chcemy burzenia zapory na granicy, bo ona nas chroni. Nie chcemy nielegalnych imigrantów, bo my chcemy, żeby kobiety były bezpieczne. (...) Nie chcemy sprzedaży i prywatyzacji polskich spółek skarbu państwa, bo one w sytuacji kryzysowej pomagają swoim obywatelom" - powiedziała Witek. 

SW

n/z: Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (C) podczas briefingu prasowego w miejscowości Strzałków, 10 bm. (amb) PAP/Marian Zubrzycki

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo