Damian Pająk w rozmowie z Tomaszem Sararą. Fot. YouTube/Strike King
Damian Pająk w rozmowie z Tomaszem Sararą. Fot. YouTube/Strike King

Wojsko a sporty walki. Żołnierz: Masa z nas trenuje

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Strike King ogłosiło nowego zawodnika, który już niebawem powalczy o 100 tys. złotych. Jest nim żołnierz zawodowy Damian Pająk. W rozmowie z zawodowym kick-boxerem Tomaszem Sararą opowiedział o aktualnej sytuacji w polskim wojsku oraz zdradził ilu żołnierzy trenuje sporty walki.

Strike King. Kolejny zawodnik ogłoszony

Damian Pająk to kolejny z zawodników, który powalczy o główną nagrodę - 100 tys. złotych - na gali K-1 Strike King. Na co dzień Pająk jest żołnierzem zawodowym i służy w 6. batalionie powietrznodesantowym w Gliwicach. Ma również wiele sukcesów w K-1, m.in. jest mistrzem Polski K1 Wojska Polskiego oraz mistrzem Polski Low Kick 2022. 


W rozmowie z Tomaszem Sararą Pająk opowiedział o aktualnej sytuacji w wojsku. – Sytuacja jest dosyć napięta w wojsku. Mamy cały czas zakresy gotowości bojowej m.in. alarmy. Dodatkowo mocno napięta jest sytuacja na granicy. Mam tam wielu kolegów ze swojego plutonu, którzy tam stacjonują i robią robotę – powiedział zawodnik. 

– Trzeba mieć ogromny szacunek do tych ludzi – dodał. 

Pająk odniósł się również do tego, jak dużo osób w wojsku trenuje sporty walki. – Jest masa ludzi w wojsku, co trenuje. Tylko u mnie na jednostce mamy swoją grupę "Wojownicy", która składa się z około 20 osób. Chłopaki często dzięki treningom w wojsku jeżdżą potem prywatnie po zawodach.


Strike King. Wyjątkowe zasady i duże pieniądze 

Pierwsza gala Strike King odbędzie się jesieni tego roku. Zawodnicy będą walczyć o główną nagrodę, która wynosi 100 000 zł. Federacja przedstawiła już wcześniej dwóch fighterów. Są nimi: mistrz Europy w K-1 Krzysztof Mariańczyk z Kuźnia Fight Club oraz dysponujący doskonałym rekordem w profesjonalnym K-1 (6-1-1) Maciej Karpiński z KO Gym Muaythai Wrocław. 

Prezesem Strike King jest Bartosz Batra – zawodowy mistrz Polski i Europy Muay Thai oraz Zawodowy Mistrz Świata w Kickboxingu. Zawodnik muay-thai i kickboxingu oraz weteran walk w formule na "gołe pięści”. Za promocje wydarzenia odpowiada z kolei Tomasz Sarara, zawodowy kick-boxer, zawodnik KSW oraz CLOUT MMA. – W Strike King nie będzie żadnych freaków, ani żadnej patologii – zapowiedział Sarara w podcaście na kanale organizacji Strike King. 

Patronem medialnym Strike King został Salon24.pl.

Mateusz Pacak

Damian Pająk w rozmowie z Tomaszem Sararą. Fot. YouTube/Strike King

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport