Strike King zadebiutuje na jesieni. Fot. Strike King, Facebook/K1 Poland
Strike King zadebiutuje na jesieni. Fot. Strike King, Facebook/K1 Poland

Spektakularne nokauty i duże pieniądze. Nowa federacja wchodzi z przytupem

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Na polski rynek sportów walki wchodzi nowa federacja! Pierwsza gala Strike King odbędzie się na jesieni. Wydarzenie może obfitować w masę spektakularnych nokautów, a zawodnicy powalczą o duże pieniądze. Patronem medialnym Strike King został Salon24.pl.

Strike King może zachwycić fanów 

"Już niebawem fani sztuk walki będą mogli oglądać widowiska, opierające się na profesjonalizmie i najwyższych standardach organizacji pojedynków w kick-boxingu na zasadach K1. Nowa federacja Strike King połączy tradycję z innowacyjnością, zapewniając rozrywkę na światowym poziomie" – zapowiadają organizatorzy. 

W Strike King pojedynki będą odbywać się na zasadach kick-boxingu. Organizatorzy zdecydowali się jednak wyjść z ręką do fanów i zapowiedzieli, że zawodnicy na gali będą walczyć w małych rękawicach, co powoduje, że nokauty mogą być częstsze i efektowniejsze, niż w standardowych zasadach. 


Walka o duże pieniądze 

Zawodnicy będą walczyć o główną nagrodę, która wynosi 100 000 zł. Federacja przedstawiła narazie dwóch fighterów. Są nimi: mistrz Europy w K-1 Krzysztof Mariańczyk z Kuźnia Fight Club oraz dysponujący doskonałym rekordem w profesjonalnym K-1 (6-1-1) Maciej Karpiński z KO Gym Muaythai Wrocław. 

Pierwsza gala Strike King zapowiedziana jest na jesień. 

Prezesem Strike King jest Bartosz Batra – zawodowy mistrz Polski i Europy Muay Thai oraz Zawodowy Mistrz Świata w Kickboxingu. Zawodnik muay-thai i kickboxingu oraz weteran walk w formule na "gołe pięści”. Za promocje wydarzenia odpowiada z kolei Tomasz Sarara, zawodowy kick-boxer, zawodnik KSW oraz CLOUT MMA. – W Strike King nie będzie żadnych freaków, ani żadnej patologii – zapowiedział Sarara w podcaście na kanale organizacji Strike King. 

Patronem medialnym Strike King został Salon24.pl.

Mateusz Pacak 

Strike King zadebiutuje na jesieni. Fot. Strike King, Facebook/K1 Poland

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport