28 października w sobotę odbędzie się w Płocku gala Clout MMA, fot. Instagram
28 października w sobotę odbędzie się w Płocku gala Clout MMA, fot. Instagram

Afera o walkę kobiet na Clout MMA w Płocku. Reaguje Orlen i prezydent Płocka

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Na gali Clout MMA 2 w Płocku miało dojść do skandalicznej walki, w której 50-letnia Gosia Magical (Małgorzata Zwierzyńska), matka popularnego streamera Daniela Magicala, ma zmierzyć się z Nikitą (Nikola Biela), która jest byłą dziewczyną jej syna. W sprawie wypowiedział się prezydent Płocka oraz Orlen, który jest sponsorem tytularnym hali, gdzie miała odbyć się gala.

Walka Nikity z Gochą Magical na Clout MMA

Informacja, że na gali Clout MMA 2 w sobotę 28 października, odbędzie się walka Nikity z Gochą Magical pojawiła się w środę i od razu wywołała mnóstwo kontrowersji. Po pierwsze, o starszej z kobiet wiadomo, że ma problemy alkoholowe, natomiast młodsza była dziewczyną Daniela Magicala. Przed galą pojawiło się także wideo, na którym 50-latka dmuchała w alkomat, by udowodnić, że nie jest pod wpływem alkoholu.


- Co do walki pani Małgorzaty z Nikitą, to nie jestem jej fanem. Nie zachwyca mnie to w żaden sposób. Z drugiej strony, jak widać, jest bardzo duże zainteresowanie tym starciem i odzew mediów społecznościowych na ogłoszenie tej walki jest dla mnie wręcz szokujący, że jest on aż tak duży. Tak jak to w świecie freak fightów bywa. Często odbywają się walki, których oczekują kibice — skomentował w rozmowie z Przeglądem Sportowym Zbigniew Bartman, który jest zawodnikiem federacji Clout.

Walka kobiet wywołała kontrowersje

Marianna Schreiber wystosowała pismo do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, by ten zareagował i nie zezwolił na organizację gali Clout MMA 2, która odbędzie się na Orlen Arenie. Jej zdaniem jest to przejaw patologii, ale takich głosów w internecie było więcej.

– Za pieniądze publiczne powinny być promowane wartości, które są dobrze przyjęte w kontekście odbioru społecznego. Myślę tu o wartościach, które absolutnie nie promują przemocy, bluźnierstw, nie ingerują w wartości religijne. W sobotę w Orlen Arenie w Płocku ma odbyć się gala Clout MMA, a w trakcie tego wydarzenia pojawia się przemoc fizyczna, agresja, wyzwiska, a także promocja sprawców przemocy czy przestępstw – powiedziała radna PiS z Płocka Wioletta Kulpa, którą cytuje serwis petronews.pl.

Zaapelowała także, by miasto analizowało, komu wynajmowane są obiekty sportowe.


Biuro Prasowe Orlenu zabrało głos

Na aferę zareagowało Biuro Prasowe Orlenu, który jest sponsorem tytularnym hali w Płocku, gdzie miała odbyć się gala. Poinformowano, że Orlen nie ma zamiaru być kojarzony z żadnym przejawem patologii, a takim mianem określane jest widowisko, które odbędzie się w Płocku.

„Orlen nie jest sponsorem gali. Marka firmy pojawia się w tym kontekście wyłącznie z uwagi na tytuł sponsora tytularnego obiektu, w którym odbywa się wydarzenie. Orlen nie ma wpływu na kalendarz imprez, za których organizacje odpowiada wyłącznie Urząd Miasta Płock i administrator obiektu – miejska spółka MOSiR” – czytamy w oświadczeniu.


„Orlen nigdy nie wspierał podobnych inicjatyw i nie zgadza się, żeby marka była utożsamiana z tego typu wydarzeniami. Dlatego w świetle przekazanych informacji, skontaktujemy się zarówno z właścicielem jak i administratorem, żeby wyjaśnić całą sytuację i przekazać naszą dezaprobatę dla organizacji podobnych wydarzeń” – dodano.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski nie ma zamiaru zakazywać imprezy. - Rozumiem, że jakieś wydarzenie ma odbyć się w sobotę w Orlen Arenie. Rzeczywiście, firma podpisała ze spółką miejską, z MOSiR-em umowę na wynajęcie Orlen Areny. Jest to normalnie funkcjonująca firma. Dzisiaj nie będę wypowiadał się na temat tego, co dopiero będzie w sobotę. Za to odpowiedzialność biorą organizatorzy i mam nadzieję, że do tych gorszących scen nie będzie dochodziło. Wywoływanie w tym momencie tego tematu nie ma żadnego związku z tym, o czym rozmawiamy na sesji – powiedział prezydent Płocka.

ja

Na zdjęciu 28 października w sobotę odbędzie się w Płocku gala Clout MMA, fot. Instagram

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport