Poshlaya Molly. Fot. Mat. prasowe
Poshlaya Molly. Fot. Mat. prasowe

Ukraiński artysta do Polaków: Dołączcie do imperium rosyjskiego

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 169
W Polsce odwoływano koncerty w Polsce ukraińskiego zespołu Poshlaya Molly. To efekt skandalicznych słów lidera kapeli, który powiedział: "Mnie w ch.j denerwuje język polski. Nie rozumiem, po co mówić w tym j.....m języku, kiedy jest rosyjski".

Poshlaya Molly to ukraiński zespół elektroniczno-rockowy

Poshlaya Molly to ukraiński zespół elektroniczno-rockowy, założony przez Kirilla Timoszenko, bardziej znanego pod pseudonimem Kirill Pale. Zespół jest jednym z popularniejszych przedstawicieli synth-punku na Ukrainie, łączącym pop-punk z muzyką elektroniczną.

Timoszenko teraz tłumaczy, że został źle zrozumiany, ale kolejne kraje chcą odwoływać koncerty jego zespołu.

Formacja Poshlaya Molly miała zagrać w Polsce w nadchodzących tygodniach pięć koncertów: w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Kapela jest fenomenem ukraińskiej sceny rockowo-elektronicznej.


Skandaliczne wypowiedzi wokalisty

W mediach społecznościowych pojawiło się wideo, w którym padają skandaliczne słowa. Kirill, który jest rosyjskojęzycznym Ukraińcem i pochodzi z terenów obwodu charkowskiego, mówi w opublikowanym wideo, że w Polsce denerwuje go fakt... posługiwania się w naszym kraju językiem polskim. 

Timoszenko mówi na nagraniu: – Wiecie co mnie denerwuje w Polsce? Mnie w c..j denerwuje język polski. Nie rozumiem, po co mówić w tym j.....m języku, kiedy jest rosyjski. Nie rozumiem. Serio. Chłopaki, nauczcie się k...a rosyjskiego i mówcie w normalnym k...a języku. Nie rozumiem, jest przecież imperium rosyjskie, po prostu wejdźcie w jego skład, k...a, wejdźcie, jak kiedyś. I mówcie normalnym językiem, p....y.


Winiary Bookings odwołał koncerty ukraińskiej grupy

Szybko pojawiły się głosy, że w zaistniałej sytuacji zaplanowane koncerty Poshlaya Molly powinny zostać odwołane. Organizator, Winiary Bookings, zareagował błyskawicznie i poinformował o odwołaniu wszystkich występów zespołu w naszym kraju. Zakupione bilety należy zwracać bezpośrednio w miejscu, w którym dokonano ich zakupu. 


MD

Źródło zdjęcia: Poshlaya Molly. Fot. Mat. prasowe

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj169 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura