Janerka w szczerym wyznaniu. Oferowano mu wielką kasę i polityczną karierę

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Lech Janerka zdobył się na rozbrajające wyznanie; legenda polskiego rocka gościła ostatnio w podcaście "WojewódzkiKędzierski". Będąc w temacie tegorocznych wyborów parlamentarnych, lider zespołu Klaus Mitffoch wyznał, że proponowano mu niegdyś zostanie kandydatem na posła. Mimo że proponowano mu pokaźną sumę, odmówił. "Nie jestem zwierzęciem politycznym" – deklaruje Janerka.

Lecha Janerki nie trzeba przedstawiać fanom polskiego rocka. Na koncie ma wiele występów solowych, a jego projekt Klaus Mitffoch do tej pory uważany jest za jeden z najważniejszych kamieni milowych w rozwoju polskiej muzyki. Janerka mimo swojej niewątpliwej popularności, w przeciwieństwie do wielu branżowych kolegów, nie zaistniał nigdy w świecie polityki. Muzyk konsekwentnie trzyma się z dala od tego świata, od lat deklarując apolityczność.  


Lech Janerka u Wojewódzkiego i Kędzierskiego

Goszcząc w ostatnim odcinku podcastu "WojewódzkiKędzierski" zdradził nieco więcej na ten temat. Jak się okazuje, artyście proponowano niebagatelne sumy za wstąpienie do partii i wystawienie swojej kandydatury do Sejmu.

– Nie jestem zwierzęciem politycznym, aczkolwiek raz mnie proszono, żebym "przykandydował" do Sejmu. Słaba historia, wolałbym tego nie opowiadać – mówił o tym, jak zaproponowano mu wstąpienie do polityki.

Lech Janerka przez dłuższy czas unikał jednak polityki, a w wywiadach z nim przeprowadzanych próżno szukać stanowczych opinii na bieżące w Polsce tematy. Muzyk zdradził jednak, że oferowano mu wstąpienie do Sejmu.

- Przychodzi gość, sąsiad, i mówi: "Lechu, w telewizji znają cię, pokazują, w gazetach o tobie piszą, nazwisko znane. Kandyduj z naszej partii do Sejmu". (...) Poznałem kilku polityków i wiem, co robią, jak funkcjonują. Zaufaniem obdarzam ludzi najbliższych, a i tych nie mam za wielu – tak o początkach swojej "kariery" opowiadał Janerka.  


Kasa miała skusić 

Jak dodał, proponujący mu wstąpienie do partii rozmówca od razu chciał go skusić wysokimi zyskami pieniężnymi za kandydaturę. "Jaki macie program?" - wspominał swoje pytanie Janerka. Na to od rozmówcy miał usłyszeć odpowiedź o treści "K...a, jaki program?! Z 1,5 bańki ściągniesz w ciągu czterech lat" - wyznał muzyk. 

Janerki nadal nie ma w ławach sejmowych, co może oznaczać, że lider Klaus Mitffoch pozostaje apolityczny.   


Fot. Lech Janerka/Youtube

Salonik24

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości