Rafał Woś - Salon24.pl (L), Jarosław Ważny - Kult (P). Fot. Salon24.pl
Rafał Woś - Salon24.pl (L), Jarosław Ważny - Kult (P). Fot. Salon24.pl

Co znaczy być lewakiem? Muzyk Kultu ujawnia Wosiowi swoją definicję

Redakcja Redakcja Woś w szerszym planie Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
O lewakach i PiSowcach - #WośWSzerszymPlanie rozmawia z Jarosławem Ważnym, muzykiem „Kultu” i lewicowym publicystą.

Czym różni się lewak od lewicowca? Mówi muzyk Kultu

Czym różni się lewak od lewicowca? I jak jeden i drugi godzą swoje równościowe przekonania z antyPiSizmem - to znaczy sentymentem skierowanym wobec partii, która jednak dla równości w Polsce zrobiła więcej niż wszystkie inne siły polityczne razem wzięte?


O tym - i nie tylko o tym - rozmawiamy w cyklu #WośWSzerszymPlanie z Jarkiem Ważnym - muzykiem zespołu „Kult” oraz współtwórcą takich projektów artystycznych jak „Darmozjady” czy „Polskie znaki”. Ważny jest nie tylko artystą. Ale także lewicującym publicystą i dziennikarzem. Związanym w przeszłości z takimi tytułami jak na przykład „Trybuna”.

Salon24pl - Woś w szerszym planie: Czy Kult może przeminąć? O stanie zdrowia Kazika Staszewskiego i polskiej polityce. Zapraszamy do obejrzenia


Ważny z Kultu o polskiej polityce

Rozmawiamy tuż po pierwszym posiedzeniu nowego parlamentu. Nie opadły jeszcze emocje związane z tym, co wydarzyło się w ostatnich dniach przy Wiejskiej. Jedni uważają, że antyPiS słusznie zaczyna odbijać sobie prawdziwe i urojone upokorzenia doznane w minionych ośmiu latach ze strony partii Jarosława Kaczyńskiego. Inni widzą w tym początek procesu deptania demokratycznych reguł - i to właśnie przez tych samych ludzi, którzy cały swój polityczny kapitał zbili po roku 2015 na odmienianiu słów „demokracja” czy „praworządność” przez wszystkie przypadki. Co na to nasz rozmówca?

Salon24pl - Lewy z Bicepsem: Lewy z Bicepsem: Koalicja pięknych, młodych i bogatych. Zapraszamy do obejrzenia

Redakcja

Źródło zdjęcia: Rafał Woś - Salon24.pl (L), Jarosław Ważny - Kult (P). Fot. Salon24.pl 

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka