To ma być nowy minister. Polityk nie ukrywał zdziwienia decyzją Tuska

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Coraz więcej wiemy o składzie przyszłego rządu KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Ministrem do spraw europejskich ma zostać lider Nowoczesnej Adam Szłapka. Sam zainteresowany jest według mediów zaskoczony nominacją.

Media: Szłapka z ważną rolą w nowym rządzie

Według nieoficjalnych informacji TVN24, ministrem ds. europejskich ma zostać Adam Szłapka, który uzyskał w wyborach parlamentarnych trzeci wynik pod względem liczby głosów w skali kraju. Ta nominacja ma być autorskim pomysłem samego szefa KO. Zainteresowany nic o niej nie wiedział. - Nawet Adam był zaskoczony, jak usłyszał, kim ma być w nowym rządzie - powiedział "Faktom" TVN informator stacji z bliskiego otoczenia lidera opozycji.

Serwis informacyjny przekazał ponadto, że że planowane na piątek spotkanie koalicyjne liderów KO, Polski 2050, PSL i Lewicy — Donalda Tuska, Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Włodzimierza Czarzastego — zostało przeniesione na poniedziałek. Politycy mają na nim ostatecznie uzgodnić ostateczny podział resortów oraz zaakceptować nazwiska kandydatów.

Lewica niezadowolona. Chodzi o resort edukacji

Nie wszystko w przyszłej koalicji rządowej przebiega jednak gładko. Nie do końca zadowolona z rozdawanych stanowisk ma być Lewica. Tusk miał zdecydować, że szefową resortu edukacji zostanie Barbara Nowacka. Z kolei Włodzimierz Czarzasty widziałby na stanowisku minister edukacji Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk.

Powrót starych twarzy do nowego rządu

Zdaniem dziennikarzy m.in. "Wprost" do resortu spraw zagranicznych wróci Radosław Sikorski. Nieoficjalne wiadomo też, że były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz otrzyma posadę w rządzie. Tusk chce, by objął Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, natomiast Borys Budka ma zostać ministrem aktywów państwowych. 


MB

Fot.Adam Szłapka. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka