Giertych reaguje na wywiad z Morawieckim w Salon24.pl. Krótko i treściwie

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 132
Musimy się zmieniać, musimy się odnaleźć na nowo; zachować wszystko to, co jest dobre, co się nam udało, ale jednocześnie odpowiedzieć na te ambicje, te aspiracje Polaków, które dały o sobie znać 15 października – powiedział Salonowi24 premier Mateusz Morawiecki. Do tych słów w krótkim wpisie odniósł się poseł KO Roman Giertych.

Morawiecki o zmianach PiS 

W piątek premier Mateusz Morawiecki gościł w Salon24.pl, gdzie pytany był m.in. o to, jak powinien zmieniać się PiS i czy musi się reformować. Zdaniem szefa rządu partia popełniłaby "kolosalny błąd", gdyby nie starała się odczytywać jak najwięcej wskazówek z wyborów z 15 października.

– Musimy się zmieniać, musimy się odnaleźć na nowo. (...) My musimy zachować wszystko to, co jest dobre. Wszystko to, co się nam udało, ale jednocześnie odpowiedzieć na te ambicje, na te aspiracje Polaków, które dały o sobie znać 15 października. My zdajemy sobie z tego sprawę. My to bardzo głęboko przepracowujemy i już na wybory samorządowe będziemy gotowi z nowymi propozycjami – zaznaczył Morawiecki.


Cała rozmowa z premierem Mateusz Morawieckim: 


Giertych odpowiada premierowi 

Do słów o "odnalezieniu się na nowo", odniósł się we wpisie na X poseł KO Roman Giertych. "Tak. Wasza rzeczywistość będzie wymagała wkrótce odnalezienia się na nowo" – napisał krótko. 

Przypomnijmy, że Giertych od dłuższego czasu "walczy" z rządem PiS. Nawet w kampanii były minister edukacji narodowej zapowiadał, że będzie "rozliczał PiS". Poseł szykowany jest nawet na jednego z członków komisji śledczych w sprawie tzw. afery wizowej, Pegasusa i tzw. wyborów kopertowych.

– Na pewno wiedza Romana Giertycha jest do wykorzystania, jego doświadczenie zarówno zawodowe, jak i to że wie, jak ten aparat bezprawia może sięgać poszczególnych obywateli, więc z pewnością będzie zaangażowany w prace wyjaśniające te sprawy – ocenił szef klubu KO Borys Budka.

MP

Premier Mateusz Morawiecki i poseł KO Roman Giertych. Fot. @BZdrojewski, Salon24

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka