Prezes Strike King Bartosz Batra, Filip Miszczak i Vanessa Romanowski. Fot. Instagram/@vanessa_romanowski/@filip.miszczak
Prezes Strike King Bartosz Batra, Filip Miszczak i Vanessa Romanowski. Fot. Instagram/@vanessa_romanowski/@filip.miszczak

Wielka szansa dla sportowców. Strike King odsłania kolejne karty

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Federacja kick-bokserska Strike King odsłania kolejne karty przed najbliższą galą, która odbyć się ma na początku stycznia. Pojedynek stoczy utalentowany zawodnik z Gdańska Filip Miszczak. Na gali zobaczymy również starcie pań. Strike King podpisało kontrakt z Vanessą Romanowski, która wszystkie zawodowe walki toczyła w Tajlandii. Patronem medialnym Strike King został Salon24.pl.

Wielkie nazwiska i konkretne debiuty 

Nowa federacja kick-bokserska, za którą stoją m.in. zawodowy mistrz Polski i Europy Muay Thai oraz Zawodowy Mistrz Świata w Kickboxingu Bartosz Batra oraz zawodowy kick-boxer, zawodnik KSW oraz CLOUT MMA Tomasz Sarara ogłasza kolejnych zawodników, którzy stoczą pojedynki na styczniowej gali. 

Jakiś czas temu pisaliśmy, że w Strike King zawalczy m.in. jeden z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy Mariusz "Wiking" Wach. 43-latek w przeszłości był posiadaczem pasów WBC International oraz federacji TWBA w wadze ciężkiej. To jednak nie wszystko! W co-main evencie dojdzie do pojedynku dwóch czołowych zawodników, znanych z KSW: Gracjana Szadzińskiego i Łukasza "Raju" Rajewskiego. 


Kick-boxing wraca na salony 

Federacja jednak na tym nie poprzestaje. Ogłoszono kolejnych zawodników, których zobaczymy na pierwszej gali. Jednym z nich jest pochodzący z Gdańska i trenujący na co dzień w klubie Underground Gym Filip Miszczak. 25-latek jest m.in mistrzem DFN oraz mistrzem i wicemistrzem Polski K-1. – Debiut w Strike King to dla mnie duża szansa na pokazanie się, ale również na zgarnięcie fajnych pieniędzy. Bardzo cieszy mnie, że będę mógł się pokazać na tak rozreklamowanej gali. Dodatkowo walki będą w formule K-1, co jest ważne, bo niestety kick-boxing w ostatnim czasie trochę został zapomniany w Polsce, a ja jednak z tego stylu się wywodzę – powiedział Miszczak w rozmowie z Salon24.

Na gali zobaczymy także pojedynek pań. Strike King ogłosiło, że szeregi federacji zasili Vanessa Romanowski. 19-latka mimo młodego wieku ma już fenomenalny rekord 8-0. Polsko-szwedzka fighterka wszystkie zawodowe walki stoczyła w Tajlandii. 


"Strike King League". Szansa na pokazanie się i zarobienie ogromnych pieniędzy 

Na pierwszej gali odbędzie się również "Strike King League". Jest to liga federacji z innowacyjnym systemem rozgrywek w sportach walki. Czterech zawodników rywalizuje między sobą, zdobywając punkty w tabeli ligowej. W cyklu gal zaplanowanych na cały rok odbędą się walki "każdy z każdym”. Regulamin będzie wymuszał na zawodnikach twardego i otwartego stylu walki, co będzie jednym z najważniejszych kryteriów do zwycięstwa. W zależności od rezultatu walki, przyznawana jest określona liczba punktów. Najwyższa gratyfikacja punktów przysługuje zawodnikowi za zwycięstwo przez nokaut. Na ostatniej gali finałowej po podsumowaniu wszystkich walk i punktów wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma główną nagrodę w wysokości 100 000 zł. 

Zawodnicy "Strike King League I", którzy zawalczą o wygraną to: Krzysztof Mariańczyk, Maciej Karpiński, Damian Pająk i Szymon Dałek – wszyscy w kategorii wagowej 77 kg. – Bardzo się cieszę z tego, że mam możliwość wzięcia udziału w pierwszym, historycznym turnieju Strike King Festival. Jest to dla mnie największe sportowe wyzwanie, a z drugiej strony ogromna życiowa szansa, z której zamierzam skorzystać. Obiecałem mamie, że jeżeli wygram, to zabieram ją na wakacje do Tajlandii, a obietnic trzeba dotrzymywać – zapowiada Dałek. 

W Strike King pojedynki będą odbywać się na zasadach kick-boxingu. Organizatorzy zdecydowali się jednak wyjść z ręką do fanów i zapowiedzieli, że zawodnicy na gali będą walczyć w małych rękawicach, co powoduje, że nokauty mogą być częstsze i efektowniejsze, niż na standardowych zasadach. Pierwsza gala odbędzie się najprawdopodobniej już w styczniu przyszłego roku. Emocji nie zabraknie, a na wydarzenie ostrzą sobie już zęby polscy fani sportów walki. Jak podkreślił Tomasz Sarara w rozmowie z Salon24.pl "projekt ma charakter czysto sportowy".

Więcej informacji na oficjalnej stronie Strike King: strikekingfestival.pl

Mateusz Pacak

Prezes Strike King Bartosz Batra, Filip Miszczak i Vanessa Romanowski. Fot. Instagram/@vanessa_romanowski/@filip.miszczak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport