Mentzen i Petru pozują razem do selfie. Zostaną przyjaciółmi?

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
W kampanii wyborczej nie było praktycznie dnia bez utarczek słownych między Sławomirem Mentzenem, a Ryszardem Petru. Jeden nawiązywał ciągle do drugiego. Petru nawet przerwał jeden z wieców lidera Konfederacji. Awantury to jednak przeszłość. Posłowie w nowej kadencji pozują do selfie i pokazują zdjęcia swoim elektoratom.

Polityczne przyjaźnie mimo kłótni w telewizjach

Kiedyś w kuluarach sejmowych krążyły historie o politykach, którzy kłócili się przy świetle reflektorów w telewizyjnych studiach, a następnie chodzili na wspólne lunche lub mocniejsze trunki. Podobno ponad dekadę temu bardzo lubili się np. Stefan Niesiołowski i Jacek Kurski, choć w telewizjach wzajemnie się obrażali.

Gdy PiS rządziło jeszcze w zamierzchłych latach 2005-2007, nawiązała się nić porozumienia między Romanem Giertychem, wtedy oskarżanym o szerzenie nacjonalizmu wicepremierem z LPR, a Radosławem Sikorskim, który przechodził do partii Donalda Tuska. 

 

Mentzen uśmiechnięty od ucha do ucha z Petru

Wszystko wskazuje na to, że zawiązała się też polityczna przyjaźń ponad podziałami między Sławomirem Mentzenem, a Ryszardem Petru. Politycy, mimo ostrej rywalizacji w kampanii wyborczej, której punkt kulminacyjny nastąpił w debacie między nimi w RMF FM, teraz robią sobie wspólne zdjęcia w przerwach od poselskich obowiązków. 

- Trwają ciężkie prace w Komisji Finansów Publicznych - napisał lider Konfederacji. 

Wtórował mu Petru. - Taka sytuacja na komisji ze Sławomirem Mentzenem. 

Czy takie obrazki zrobią pozytywne wrażenie na wyborcach? Czy jednak poczują się oszukani tym, że przed wyborami Mentzen z Petru wzajemnie się zwalczali, a teraz pozują razem do zdjęć? 

Fot. Sławomir Mentzen i Ryszard Petru w Sejmie/X @Sławomir Mentzen

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj42 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka