fot. screenshot
fot. screenshot

Z siekierą i piłą łańcuchową ruszyli na kierowcę. Policja pokazała nagranie

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Kierowca podróżujący w sobotę na odcinku między Działdowem a Mławą przeżył chwilę grozy, kiedy z samochody, który wcześniej uszkodził mu lusterko wyjdzie dwóch mężczyzn - z piłą i siekierą. Na szczęście zdołał uciec, a obaj napastnicy są już w rękach policji. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do internetu i mediów.

Kolizja w gminie Działdowo

W sobotę 2 grudnia późnym wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdu marki Mitsubishi Pajero. Kierowca auta zgłosił, że w miejscowości Gródki w gminie Działdowo został potrącony przez pojazd marki Mercedes Sprinter podczas manewru wyprzedzania, który uszkodził mu lewe lusterko podczas tego manewru. 

W następnej miejscowości kierowca pomarańczowego dostawczaka zjechał na pobocze i zatrzymał się. Jadący za mercedesem kierowca mitsubishi również się zatrzymał się, przekonany, że będzie mógł wyjaśnić tę kolizję drogową. Ale sprawy potoczyły się inaczej.


Ruszyli z siekierą i piłą na kierowcę

Z mercedesa wysiadło dwóch mężczyzn: kierowca miał w dłoniach siekierę, a pasażer trzymał w ręku piłę spalinową i uruchomił ją podchodząc do auta. Obaj zaczęli zbliżać się do mitsubishi, którego kierowca – przestraszony zachowaniem mężczyzn - uchylił szybę i poinformował, że zgłosi zdarzenie policjantom.

Wtesy mężczyzna trzymający piłę skierował się na tył mitsubishi i łańcuchem piły uszkodził szybę i powłokę lakierniczą pojazdu. Kierujący mitsubishi przestraszony irracjonalnym i niebezpiecznym zachowaniem mężczyzn odjechał z tego miejsca i zgłosił całe zdarzenie w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie. Następnego dnia przekazał policjantom nagranie z tego zdarzenia, które zdążył zarejestrować swoim telefonem. Nagranie to udostępniła także policja.


Policja schwytała agresorów

Policjanci szybko ustalili tożsamość mężczyzn występujących na nagraniu, a następnie ich miejsce pobytu. We wtorek kryminalni z Działdowa i Lidzbarka zatrzymali obu mężczyzn. To 28- i 32-letni mieszkańcy gminy Lidzbark. Oba usłyszeli zarzuty stosowania gróźb karalnych zagrożonych karą do 3 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje dla sprawcy karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec 28-latka, który kierował mercedesem policjanci wyciągną konsekwencje za popełnione wykroczenia drogowe, w tym spowodowanie kolizji.

W czwartek Prokurator Prokuratury Rejonowej w Działdowie zastosował wobec obu mężczyzn policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

ja


Na zdjęciu kadr z policyjnego nagrania/KMP w Działdowie.

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo