fot. TV Republika
fot. TV Republika

Danuta Holecka w nowej roli. Zaliczyła debiut na prawicowym kanale

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 169
Fani Danuty Holeckiej z zaniepokojeniem przyjęli informacje o jej cichym odejściu z TVP w grudniu bieżącego roku. Uspokajamy - dziennikarka wróciła już do zawodu. Poprowadziła ona główny serwis informacyjny "Dzisiaj" na antenie TV Republika, a po nim przeprowadziła rozmowę z byłym premierem Mateuszem Morawieckim.

Danuta Holecka wróciła. Poprowadziła serwis informacyjny

Od kilku dni spekulowano, że Danuta Holecka ma pojawić się w mediach związanych z konserwatywną prawicą.

Plotki się ziściły i Holecka pojawiła się w piątek na antenie TV Republika. Prowadząca poprowadziła główny serwis informacyjny "Dzisiaj" emitowany o godzinie 19.00. W audycji znalazło się pięć relacji reporterskich, m.in. o zmianie władz spółek mediów publicznych i postawieniu ich przez ministra kultury w stan likwidacji.

To jeszcze nie wszystko. Po emisji serwisu informacyjnego, dziennikarka przeprowadziła wywiad z byłym premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowa z byłym szefem rządu PiS odbyła się w formacie 1 na 1 w audycji o nazwie "rozmowa wieczoru".

TV Republika przejęła widzów "starej" TVP

Zmiana władz Telewizji Polskiej przez nowy rząd miała niespodziewane konsekwencje. Okazało się, że rewolucja w programach informacyjnych TVP spowodowała nieoczekiwane przetasowania na rynku telewizyjnym w Polsce. Media branżowe donoszą, że niszowa dotychczas TV Republika zyskała ogromną liczbę widzów i zagroziła medialnym potęgom.To właśnie do tej stacji przeszli m.in. Michał Rachoń i Danuta Holecka.

Portal Dorzeczy.pl donosi, że na kanale YouTube TV Republiki program oglądało równocześnie nawet ok. 20 tys. użytkowników. Natomiast w serwisie internetowym, gdzie także dostępny jest player z jej emisją na żywo, ruch był tak duży, że strona przez kilkadziesiąt minut notowała poważne usterki.

Natomiast z danych Nielsena wynika, że od 20 do 26 grudnia TV Republika miała 2,68 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Stacja wyprzedziła m.in. Polsat News (2,41 proc.) i Wydarzenia 24 (1,48 proc.). To ogromna zmiana. Przypomnijmy, że od 1 do 19 grudnia, czyli przed wyłączeniem TVP Info, udział TV Republika w rynku wyniósł zaledwie 0,10 proc.

Holecka odeszła z Telewizji Polskiej

Przypomnijmy, że Danuta Holecka była jedną z pierwszych dziennikarek, która odeszła z TVP po utraceniu władzy przez Zjednoczoną Prawicę.

Holecka zniknęła z „Wiadomości” 13 grudnia, o co sama prosiła. Co ciekawe, jest jeszcze zapisana w styczniowym grafiku „Wiadomości”, ale ponoć tego wpisu dokonano pro forma, by nie wzbudzać zainteresowania zniknięciem Holeckiej od 13 grudnia – twierdziła pod koniec listopada Gazeta.pl.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Danuta Holecka. Źródło: TV Republika

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj169 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura