fot. Twitter
fot. Twitter

Dla króla to już było za dużo. Za "wyspę pedofili" książę Andrzej poniesie najwyższą karę

Redakcja Redakcja Wielka Brytania Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
W ostatnim czasie w brytyjskiej rodzinie królewskiej skandal goni skandal. Tym razem jednak sytuacja zrobiła się wyjątkowo poważna: Książę Andrzej, który i tak nie cieszył się dobrą opinią wśród poddanych, został wytypowany jako jeden z gości "Wyspy Epsteina". Król Karol III jest wściekły. Według doniesień mediów, ma niebawem pozbawić brata przywilejów.

Skandale ciągną się za księciem Andrzejem od lat

Andrzej, książę Yorku, czyli młodszy brat obecnie zasiadającego na brytyjskim tronie Karola III nie cieszy się we Wielkiej Brytanii dobrą opinią. Drugi syn Elżbiety II  od lat uważany jest za skandalistę, a do jego największych przewinień zalicza się aferę z Virginią Giuffre. W 2017 r. kobieta oskarżyła go o molestowanie jej w momencie, gdy miała zaledwie 17 lat. W sprawę zamieszany był także Jeffrey Epstein – finansista, który już wtedy podejrzewany był o prowadzenie "handlu młodymi dziewczynami" i oskarżany o liczne przestępstwa seksualne. Książę Andrzej natomiast był bliskim przyjacielem Epsteina. Pałac Buckingham wówczas zareagował na skandal odbierając następcy tronu tytuły królewskie i stopnie wojskowe.

Od momentu koronacji Karola III na króla Zjednoczonego Królestwa sytuacja Andrzeja tylko się pogorszyła. Kontrowersyjny książę został wyproszony z Buckingham i przeniesiony zastępczo do pałacu Royal Lodge w Windsor Great Park. Do tego po głośnym samobójstwie Jeffrey'ego Epsteina w 2019 r. media nie dawały Andrzejowi spokoju, ciągle wypominając mu znajomość z finansistą.


Brat króla brał udział w imprezach pedofilskich

Ostatnie kilka dni to jednak dla brata Karola III prawdziwe piekło. Decyzją Sądu Najwyższego USA światło dzienne ujrzały akta sprawy i tzw. "lista Epsteina", na której widniały nazwiska osób biorących udział w pedofilskich orgiach na prywatnej wyspie biznesmena. Wśród wielu polityków i wpływowych celebrytów znajdował się na niej także Andrzej. "Nazwisko Andrzeja pojawiło się aż ponad 70 razy. Wspomniano m.in., że ten miał brać udział w orgii z udziałem nieletnich". Ponadto, z jednego z odtajnionych dokumentów wynika, że istnieje nawet seks-taśma kompromitująca księcia Yorku.

Król Karol III pozbawi księcia Andrzeja przywilejów?

Według informatorów Karol III przez całą sytuację jest wręcz wściekły. Głośno mówi się o tym, że ma pozbawić swojego brata wszelkich przywilejów. Andrzej przede wszystkim ma stracić finansowanie i ochronę ze strony rodziny królewskiej. Jak donosi brytyjski dziennik Daily Mail: Monarcha miał złożyć królowej Elżbiecie obietnicę, iż nie opuści Andrzeja po jej śmierci, "chyba że ten zostanie uwikłany w sprawę kryminalną". Dziennikarz Mathew Laza w programie GB News dodał:

– Teraz gdy król zasygnalizował, że wycofa ochronę i będzie stanowczy wobec Andreja, będzie musiał się z tego wywiązać – dodał dziennikarz Mathew Laza w programie GB News. Tylko czy brytyjska monarchia jest w stanie przetrwać kolejną aferę o takiej skali?

Salonik

Fot.Książę Andrzej. Źródło: Twitter.com/Matt Wallance

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka