Polityk PiS Mariusz Kamiński jest już przymusowo dokarmiany w więzieniu. Fot. PAP
Polityk PiS Mariusz Kamiński jest już przymusowo dokarmiany w więzieniu. Fot. PAP

Przymusowe dokarmianie Kamińskiego. Syn: Lekarz wybrał najbardziej niehumanitarną metodę

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 65
Polityk PiS Mariusz Kamiński jest już przymusowo dokarmiany w więzieniu. Kacper Kamiński napisał we wtorek na X: „Lekarz poinformował mojego ojca, że wybrana zostanie najbardziej niehumanitarna metoda za pomocą sondy przez nos pomimo iż wyraził on zgodę na dokarmianie za pomocą kroplówki. Powiedział, że nie będzie negocjował w tej sprawie ze względu na poglądy polityczne mojego ojca”.

Mariusz Kamiński jest już po przymusowym dokarmianiu w więzieniu

We wtorek przed południem sąd poinformował, że polityk PiS jest już po pierwszym przymusowym dokarmianiu. Na razie nie ma informacji, jaką metodę dokarmiania ostatecznie zastosowali lekarze – podaje „Gazeta Wyborcza”. 

O przymusowe dokarmianie Mariusza Kamińskiego wystąpił zastępca dyrektora więzienia, a wydział penitencjarny Sądu Okręgowego w Radomiu do wniosku się przychylił. Postanowienie nie jest jednak prawomocne – zaskarżył je pełnomocnik polityka PiS. Akta sprawy we wtorek rano dotarły do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, który sprawę rozpatrzy.

Akta sprawy we wtorek rano dotarły do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, który sprawę rozpatrzy.

Nie wiadomo, czy i kiedy Służba Więzienna poinformuje o sposobie przymusowego dokarmiania Mariusza Kamińskiego. Więziennicy w poniedziałek mówili mediom, że nie informują o sprawach, które dotyczą konkretnych osadzonych.


Kacper Kamiński: Lekarz nie będzie negocjował ze względu na poglądy polityczne mojego ojca

Kacper Kamiński, syn polityka, napisał we wtorek po 10.00 na platformie X (dawniej Twitter), że jego ojciec ma być przymusowo dokarmiany już dziś około południa. 

„Pilne! Otrzymaliśmy właśnie informację, że do południa zostanie wdrożona procedura przymusowego dokarmiania. Lekarz poinformował mojego ojca, że wybrana zostanie najbardziej niehumanitarna metoda za pomocą sondy przez nos pomimo iż wyraził on zgodę na dokarmianie za pomocą kroplówki. Powiedział, że nie będzie negocjował w tej sprawie ze względu na poglądy polityczne mojego ojca. Może to powodować groźne dla zdrowia powikłania” - czytamy we wpisie Kacpra Kamińskiego.

https://twitter.com/kjkaminski88/status/1749720070983401925?ref_src=twsrc%5Etfw">January 23, 2024

Lekarz na podstawie oceny stanu zdrowia osadzonego pacjenta powinien dobrać najlepszą metodę dokarmiania

Choć postanowienie w tej sprawie nadal nie jest prawomocne, możliwe jest przymusowe dokarmianie więźnia. 

– Pełnomocnik [Mariusza Kamińskiego - red.] złożył wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia, ale sąd w Radomiu odmówił. Postanowienie jest więc wykonalne, choć zaskarżalne – mówi „Gazecie Wyborczej” sędzia Dorota Janicka, rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Lublinie. 

– Akta sprawy wpłynęły we wtorek, w środę odbędzie się losowanie sędziego, który sprawę rozpatrzy. Postanowienie może zostać wydane w piątek lub w przyszły poniedziałek – tłumaczy sędzia Janicka.

Sędzia dodaje, że lekarz na podstawie oceny stanu zdrowia osadzonego pacjenta powinien dobrać najlepszą metodę dokarmiania.

KW

Źródło zdjęcia: Polityk PiS Mariusz Kamiński jest już przymusowo dokarmiany w więzieniu. Fot. PAP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka