Stoch nie wystąpi w mistrzostwach świata. Fot. Facebook/Kamil Stoch
Stoch nie wystąpi w mistrzostwach świata. Fot. Facebook/Kamil Stoch

Takiej decyzji nikt się nie spodziewał. Stocha nie zobaczymy na skoczni

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład na konkurs indywidualny podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf. Polskę reprezentować będą: Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. To oznacza, że w rywalizacji zabraknie Kamila Stocha.

O składzie reprezentacji na konkurs indywidualny poinformował Polski Związek Narciarski. Decyzja trenera została podjęta po piątkowych treningach.


Mistrzostwa świata w lotach narciarskich 

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf miały rozpocząć się czwartkowymi kwalifikacjami. Ze względu jednak na silny wiatr, musiały one zostać odwołane. Do rywalizacji o medale przystąpi 47 skoczków.


Na piątek zaplanowano dwie pierwsze serie indywidualnej rywalizacji. Pozostałe dwie na sobotę (zawody MŚ w lotach składają się łącznie z czterech serii). Natomiast w niedzielę odbędzie się konkurs drużynowy.

Fatalna passa polskich skoczków 

Polscy skoczkowie, którzy przez lata uchodzili za jednych z najmocniejszych w pucharowym turze, w tym roku nie trafili z formą. Od początku sezonu okupują miejsca w drugiej lub trzeciej dziesiątce, a zdarzają się również nie wchodzą do drugich serii konkursowych. 

Przede wszystkim widać spadek formy u lidera polskiej kadry Kamila Stocha, więc decyzja Thurnbichlera jest zrozumiała. Najlepszy do tej pory w polskiej drużynie jest Piotr Żyła, który zdobył we wszystkich konkursach jedynie 117 punktów. 

Wciąż widzę, że w jego skokach drzemie dużo potencjału. Był również najlepszy w Zakopanem, stąd taka decyzja - uargumentował wybór Kubackiego trener Thomas Thurnbichler.


MP

Stoch nie wystąpi w mistrzostwach świata. Fot. Facebook/Kamil Stoch 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport