Marcin Józefaciuk odpowiada Janowi Kanthakowi. Fot. X/@M_Jozefaciuk
Marcin Józefaciuk odpowiada Janowi Kanthakowi. Fot. X/@M_Jozefaciuk

Józefaciuk znów ma "spinę" z Kanthakiem. Przypomniał mu "sklepy mięsne LGBT"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Marcin Józefaciuk, to jeden z bardziej charyzmatycznych posłów X kadencji Sejmu. Nauczyciel z Łodzi zaliczył jednak kolejną wpadkę. Tym razem źle odpowiedział na pytanie dotyczące "władzy wykonawczej". Zareagował na to poseł Suwerennej Polski Jan Kanthak, który wyśmiał wiedzę Józefaciuka. Ten z kolei wypomniał mu wypowiedź sprzed lat.

Józefaciuk się pomylił. Kanthak reaguje 

Sieć podbija nagranie z Marcinem Józefaciukiem z KO w roli głównej. Poseł od dziennikarza "Faktu" dostał pytanie, "kto ma władzę wykonawczą w Polsce?". Zakłopotany odpowiedział, że "Sejm". Dziennikarz stwierdził stanowczo, że "nie", po czym poseł się poprawił i odpowiedział, że "prezydent". 

"Tacy właśnie najgłośniej krzyczeli na demonstracjach, że PiS łamie konstytucję, depcze praworządność i nie przestrzega trójpodziału władzy. Teraz już wiadomo, dlaczego – nic z tych rzeczy po prostu nie rozumieli" – skomentował nagranie zamieszczone w sieci poseł Suwerennej Polski Jan Kanthak. 


Józefaciuk przypomina "sklepy mięsne LGBT"

Wpis Jana Kanthaka doczekał się odpowiedzi od posła KO. "Miśku, a Wy często do sklepu mięsnego dla LGBT chodzicie - tak krzyczycie, że to fuj i dewiacja, ale mięsko lubisz, nie? Gratulacje :)" – napisał szyderczo Józefaciuk. 

To aluzja do wypowiedzi Kanthaka sprzed 4 lat. Ówczesny rzecznik ministerstwa sprawiedliwości poproszony, żeby wymienił pięć postulatów "ideologii LGBT", z którymi się nie zgadza, zaczął opowiadać o "sklepach mięsnych dla LGBT" w San Francisco.

- Byłem kiedyś w San Fracisco w dzielnicy Cruz. To jest miejsce, gdzie działały pionierskie ruchy LGBT (...) i byłem świadkiem tego, jak wygląda ta dzielnica. "Sklepy mięsne dla środowisk LGBT" - mówił Kanthak w rozmowie w Piotrem Kraśko.

Józefaciuk kontra Kanthak. Kolejna odsłona

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna spięcie między oba posłami. Jakiś czas temu, Józefaciuk zamieścił w sieci nagranie, w którym reaguje na piosenki sprzed lat. Wówczas Kanthak stwierdził, że "jest zwolennikiem badań lekarskich przed kandydowaniem w wyborach”. Józefaciuk nie odpuścił. Nieco później napisał do Kanthaka na X: "Janek, musiałem, sorka - hity rocznika w którym się urodziłeś. Ja kończyłem klasę trzecią w podstawówce. Zaśpiewasz? Wyzywam Cię! Na pewno nie wymiękniesz miśku”.

Poseł KO przy okazji tego spięcia wyznał również, że ma ADHD. – Muszę się jakoś wyżyć. To jest jeden ze sposobów na ukazanie moich emocji – wytłumaczył opublikowanie filmu. 

Marcin Józefaciuk dostał się do Sejmu z łódzkiej listy KO. Przed objęciem mandatu był wicedyrektorem Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi i nauczycielem języka angielskiego. Sławę przyniósł mu program TVN "Nastolatki rządzą... kasą", emitowany na antenie TVN. 

MP

Marcin Józefaciuk odpowiada Janowi Kanthakowi. Fot. X/@M_Jozefaciuk

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj38 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka