fot. PAP
fot. PAP

Prezydent wydał pilne oświadczenie. Chodzi o inwestycje strategiczne

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 132
Prezydent zwołał na 13 lutego Radę Gabinetową. Spotkanie ma odbyć się o godz. 13. Wedle konstytucji, głowa państwa decyduje się na taki krok, by wraz z rządem omówić najważniejsze krajowe sprawy.

Rada Gabinetowa 13 lutego

- Spotkanie w ramach Rady Gabinetowej to dla mnie kwestia odpowiedzialności za rozwój przyszłych pokoleń, rozwój Polski - oświadczył Andrzej Duda w czwartek. Za najważniejsze w tym kontekście wymienił inwestycje, związane z budową CPK i transformacją energetyczną. 

- Wydam dziś postanowienie o zwołaniu Rady Gabinetowej na 13.02 na godz. 13.00. Będziemy mogli usiąść z przedstawicielami rządu i przedyskutować, jak rząd postrzega inwestycje w naszym kraju - m. in. takie jak CPK, elektrownia atomowa - jakie działania zostały podjęte i czego możemy się spodziewać w przyszłości - powiedział prezydent. 

- Liczę na merytoryczną rozmowę z rządem. Daję dwa tygodnie, aby spokojnie się do niej przygotować. 13 lutego przypada na wtorek, wtedy też z reguły odbywa się Rada Ministrów - podkreślił Andrzej Duda. I dokładnie wtedy mija drugi miesiąc ukonstytuowania się rządu z premierem Donaldem Tuskiem na czele. 


Tusk chciałby Rady Gabinetowej na żywo

Będziemy na zaproszenie, czy na wezwanie pana prezydenta jego gośćmi" - zapewnił Tusk podczas briefingu w Brukseli; zaznaczył, że Rada Gabinetowa nie ma kompetencji Rady Ministrów i w tym sensie będzie to "nieformalne spotkanie".

- Chętnie podzielę się informacjami, one są dostępne w przestrzeni publicznej, ale jeśli pan prezydent potrzebuje zwołania Rady Gabinetowej, żeby się dowiedzieć, co z CPK, czy z energią atomową w Polsce, to możemy przecież spokojnie na takim spotkaniu wszystko powiedzieć - dodał premier.

Zaznaczył, że byłby "bardzo usatysfakcjonowany", gdyby posiedzenie Rady Gabinetowej było transmitowane na żywo we wszystkich telewizjach.

Fot. Prezydent Andrzej Duda/PAP

GW

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka