Znany poseł KO chciał zadrwić z Andrzeja Dudy. Wyszła wpadka

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 109
Wywiad Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka z Andrzejem Dudą jest bardzo popularny w sieci. Obejrzano go blisko 1,5 mln razy. Prezydentowi oberwało się od Michała Szczerby. Polityk KO potem usunął wpis z mediów społecznościowych, ale i tak nawiązał do Afryki.

Andrzej Duda w "Kanale Zero" 

Andrzej Duda był krytykowany od piątkowego wieczoru za słowa o Krymie. Prezydent stwierdził w wywiadzie dla "Kanału Zero", że Ukrainie będzie bardzo trudno odzyskać Półwysep Krymski, natomiast łatwiej będzie z Donieckiem i Ługańskiem. - Nie wiem, czy Ukraina odzyska Krym. (...) Krym jest miejscem szczególnym, również ze względów historycznych. Ponieważ w istocie, jeśli popatrzymy historycznie, to przez więcej czasu był w gestii Rosji - powiedział, co oburzyło wielu polityków rządzących. 

- Moje działania i stanowisko w sprawie rosyjskiej brutalnej agresji na Ukrainę były i są od pierwszego dnia jednoznaczne: Rosja łamie prawo międzynarodowe, jest agresorem i okupantem. Napaść rosyjska na Ukrainę i okupacja międzynarodowo uznanych terytoriów Ukrainy, w tym Krymu, to zbrodnia. Ta wojna nie może się zakończyć zwycięstwem Rosji. Trzeba zatrzymać, pokonać i zablokować na przyszłość rosyjski imperializm. Ukraina musi wygrać, bo tę wojnę musi wygrać Wolny Świat. Wszyscy stoimy ramię w ramię przy wolnej, suwerennej i niepodległej Ukrainie przeciw agresji i brutalnemu imperializmowi - doprecyzował Andrzej Duda. 

 


Szczerba usunął tweet

Aktywność prezydenta nie uszła uwadze Michałowi Szczerbie. Poseł KO skomentował ją tak: "Mam nadzieję, że w Tanzanii niczego nie palnie, bo będzie wstyd na całą dżunglę". Po czym usunął wpis, bowiem wylała się na niego fala krytyki. 

- Europejski, uśmiechnięty demokrata – a jak trochę poskrobać, wychodzi prostacki rasista, dla którego Afryka to po prostu „dżungla”. Swoja drogą – pała z geografii, panie Szczerba: Tanzania to przede wszystkim równiny i sawanny. Lasów tropikalnych tam niewiele. Ktoś tu chyba nie odrabiał zadań domowych - zareagował poseł PiS Paweł Jabłoński.

Szczerba jednak nie dał za wygraną z porównaniami do Afryki. - PAD jedzie do Kenii, Rwandy i Tanzanii. Miałem skomentować tę turystykę, ale lepiej niech jedzie - wbił szpilkę Andrzejowi Dudzie. 

 

Fot. Andrzej Duda w "Kanale Zero"/KPRP Jakub Szymczuk 

GWKomentarze

Inne tematy w dziale Polityka