Prezydent Andrzej Duda w "Kanale Zero". Fot. YouTube/Kanał Zero
Prezydent Andrzej Duda w "Kanale Zero". Fot. YouTube/Kanał Zero

Podzielone komentarze po wywiadzie prezydenta. Od wstydu po komplementy

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 132
W piątek na "Kanale Zero" pojawiła się ponad półtoragodzinna rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą. Miała ona luźną konwencję, co spowodowało podzielenie się na dwa obozy w internecie. Krytycy mówią, że Duda po raz kolejny dał powód do wstydu, a zwolennicy mówią o jednym z lepszych wywiadów prezydenta podczas całej prezydentury.

Prezydent u Stanowskiego i Mazurka 

W czwartek ruszył długo zapowiadany projekt Krzysztofa Stanowskiego - "Kanał Zero". Już w piątek gościem dziennikarza i Roberta Mazurka był prezydent Andrzej Duda. Internauci zwracali uwagę przed publikacją, że ten materiał może być "trampoliną" do sukcesu projektu lub może go kompletnie pogrzebać. Finalnie okazało się, że z pewnością nie zaszkodził "Kanałowi Zero". 

Cała rozmowa miała luźną konwencję, o czym świadczył dobór pytań, a także ubiór dziennikarzy i prezydenta. Duda opowiadał o prywatnych sprawach, m.in. o rzekomym konflikcie ze szwagrem, który - jak donosiły media - miał powstać ze względu na różnicę w  poglądach oraz wyjawił, że przez całą prezydenturę ani on, ani jego małżonka, nie prowadzili samochodu. – To jest to, czego mi brakuje – powiedział. 

Niektóre wypowiedzi oraz gesty prezydenta spowodowały, że twórcy internetowych memów będą mieli materiał na długi czas. 


"Wstyd" za prezydenta 

Internet po publikacji rozmowy podzielił się na dwa obozy. Jeden uważa, że prezydent wypadł bardzo dobrze, a drugi się po prostu "wstydzi" za swojego prezydenta. Tego zdania jest m.in. posłanka Klaudia Jachira. "Czy istnieje chociaż jedna kwestia, w której Duda by się wypowiedział, a my nie musielibyśmy się za niego wstydzić?" – pyta polityczka na X. 

"Straszne, że ten człowiek pełni tę funkcję. Straszne" – napisał krótko Krzysztof Brejza. 

"Media piszą o wywiadzie z Dudą. Oglądałam to, niestety. Nikt tam nikogo nie maglował. Stanowski nieprzygotowany, Mazurek podcięty. A przed nimi Duda zadowolony z siebie, snujący wielkie plany po prezydenturze, nieświadomy tego jak fatalnie zapisze się w historii. Jeśli to miało ocieplić wizerunek, to nie wyszło" – oceniła z kolei zanana z ostrego języka, krytyczka PiS Monika Mesuret.

"Duda to po prostu fajny facet" 

Drugi z obozów broni rozmowy prezydenta i uważa nawet, że Duda tą rozmową pokazał, że "fajny z niego facet". "O tym, jakimi cymbałami są politycy/specjaliści PR świadczy fakt, że dopiero po 9 latach dowiadujemy się, że prezydent Andrzej Duda to po prostu fajny facet" – stwierdził dziennikarz śledczy i autor tekstów w Salon24.pl Marcin Torz. 

"To jest chyba najciekawszy wywiad, jaki widziałem z Prezydentem Dudą. W dziewiątym roku jego prezydentury. Coś nam to chyba mówi: i o mediach i ich podejściu, i o prezydencie i jego polityce medialnej" – zauważa natomiast dziennikarz Jakub Krupa. 

MP

Prezydent Andrzej Duda w "Kanale Zero". Fot. YouTube/Kanał Zero

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj132 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka