Koniec zimowego snu. Wraca PKO BP Ekstraklasa i to do TVP

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Po 50 dniach przerwy wracają rozgrywki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Stęskniliście się za piłkarzami ligowymi? W piątek granie w ramach 20. kolejki rozpoczną Stal Mielec i Puszcza Niepołomice. Jeden mecz z każdej kolejki pokaże TVP, która nabywał prawa do PKO Ekstraklasy.

Liderem Śląsk Wrocław

Pierwsza część sezonu miała nieoczekiwany przebieg – liderem jest Śląsk, który w poprzedniej edycji niemal cudem uniknął spadku do 1. ligi. Prowadzeni przez Jacka Magierę wrocławianie zdobyli w 19 meczach 41 punktów i o trzy wyprzedzają Jagiellonię Białystok, która w poprzednim sezonie... też walczyła o utrzymanie.

Dopiero trzy kolejne miejsca zajmują drużyny typowane przed sezonem do głównych ról w ekstraklasie.

Trzeci Lech Poznań zgromadził 33 pkt, natomiast broniący tytułu Raków Częstochowa, mający mecz zaległy, a także piąta Legia Warszawa - po 32. Z walki o czołowe lokaty nie zrezygnuje zapewne również szósta obecnie Pogoń Szczecin - 30.

Od siódmego miejsca, zajmowanego przez Górnika Zabrze (26 pkt), zaczyna się grupa drużyn, które muszą raczej oglądać się za siebie. Zwłaszcza pamiętając o fakcie, że wiele zespołów z dolnej części tabeli ma jeszcze spotkania zaległe.

Walka o utrzymanie, którą ostatecznie przegrają trzy zespoły, zapowiada się bardzo ciekawie. Outsiderzy jesiennej części rozgrywek – ostatni ŁKS (10 pkt, mecz zaległy) i przedostatnich Ruch (13) - dokonali zimą poważnych wzmocnień. Ponadto chorzowianie zatrudnili trenera Janusza Niedźwiedzia, który w 2022 roku wprowadził Widzew Łódź do ekstraklasy, a w kolejnym sezonie zdołał utrzymać ten zespół w elicie.

Pierwsza po zimowej przerwie, a łącznie 20. kolejka, rozpocznie się w piątek (Stal z Puszczą o 18.00), ale szlagierem będzie niedzielne spotkanie Śląska z Pogonią. Wicelider Jagiellonia zagra tego samego dnia na wyjeździe z Widzewem. 


Ekstraklasa w TVP Sport

Nowością w drugiej części rozgrywek jest fakt, że oprócz Canal Plus rozgrywki będzie pokazywać również TVP - po jednym meczu w kolejce. - Z wielką przyjemnością oficjalnie możemy ogłosić, że rozgrywki PKO Ekstraklasy wracają na antenę TVP Sport. Zaczynamy już w najbliższą niedzielę od meczu Śląsk Wrocław-Pogoń Szczecin. Do końca sezonu transmisja z jednego meczu każdej kolejki - poinformował dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski. 

Za mikrofonem zasiądzie Maciej Iwański, a w studiu będzie Jacek Laskowski i Maja Strzelczyk wraz z zaproszonymi ekspertami PKO Ekstraklasy. 


Fot. Stadion Legii Warszawa/Facebook

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport