Magdalena Biejat z Partii Razem będzie kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Fot. PAP/Szymon Pulcyn
Magdalena Biejat z Partii Razem będzie kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Poznaliśmy kandydatkę Lewicy. To ona powalczy z Trzaskowskim i Bocheńskim

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Magdalena Biejat z Partii Razem będzie kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Polityczka wymieniła trzy priorytety, które będą jej towarzyszyć w walce o urząd. Są to: inwestycje w budownictwo społeczne, dostęp do dobrej edukacji publicznej oraz bezpieczna i przyjazna przestrzeń publiczna.

Magdalena Biejat w walce o urząd prezydenta w Warszawie 

– Mogę dzisiaj oficjalnie oraz z ogromną dumą, radością i wdzięcznością powiedzieć, że w tych wyborach (samorządowych) będę ubiegała się o urząd prezydenta m.st. Warszawy – poinformowała Biejat na konferencji prasowej na Placu Zamkowym w Warszawie.

Podkreśliła, że stolica europejskiego państwa, jakim jest Warszawa, "zasługuje na wizję i na odwagę". – Na odwagę na to, żeby stawiać na wielkie inwestycje publiczne, na odważne przedsięwzięcia, na to, żeby mieszkankom i mieszkańcom tego miasta żyło się lepiej, bo po prostu stać nas na to – powiedziała współprzewodnicząca partii Razem.

Główne cele Magdaleny Biejat 

Przedstawiła główne cele, które chciałaby realizować jako prezydent stolicy. W pierwszej kolejności wymieniła mieszkania. – Warszawa musi wreszcie rozpocząć wielki program inwestycji w budownictwo społeczne, w budownictwo dla wszystkich – podkreśliła.


Na drugim miejscu Biejat wymieniła edukację, mówiła, że "to sprawa, na którą Warszawa wreszcie musi naprawdę postawić". – Jestem mamą dzieci w wieku szkolnym i doskonale wiem, jak wielkim problemem jest dostęp do dobrej edukacji, do dobrych szkół publicznych w Warszawie, czas, żeby nasze dzieci, w największym mieście w Polsce mogły liczyć na to, że szkoły będą dla nich bezpieczne, że w szkole będą zaopiekowane, że w szkole będą mogły się rozwijać – powiedziała Biejat.

Jako trzeci główny swój priorytet wymieniła "bezpieczną i przyjazną przestrzeń publiczną". W tym kontekście mówiła o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa na stołecznych ulicach oraz potrzebie stworzenia dostępnej, zielonej, przyjaznej przestrzeni publicznej.

Walka z Trzaskowskim i Bocheńskim 

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia. W Warszawie o urząd prezydenta będą starać się przede wszystkim wciąż rządzący Rafał Trzaskowski z KO oraz kandydat PiS Tobiasz Bocheński. 

– Myślę, że duża część Polaków jest zmęczona i chciałaby większej neutralności. Zajęcia się prawdziwymi problemami warszawiaków, takimi jak komunikacja, takimi jak to, jak wyglądają osiedla, jaka tam jest infrastruktura społeczna. Dlaczego nie ma żłobków, sieć komunikacyjna miasta nie jest spięta, miasto jest odwrócone od aglomeracji, czyli powiatów okalających i nie ma systemu transportu, który by zapewnił, że nie ma w mieście korków. Dlaczego remonty są robione chaotycznie, a prezydent w zeszłym roku odwiedził więcej miast Polski w ramach kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej, niż dzielnic Warszawy. Dlaczego nie ma konsultacji społecznych z prawdziwego zdarzenia, nie ma referendów lokalnych. To wszystko i wiele jeszcze innych rzeczy będzie częścią mojej szerokiej agendy, bardzo precyzyjnie ukierunkowanej do Warszawy – mówił w Salon24 Bocheński. 

Cała rozmowa z Tobiaszem Bocheńskim: 


MP

Magdalena Biejat z Partii Razem będzie kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka