PAP
PAP

Protesty rolnicze w Polsce. Dziś zablokowane krajówki i autostrady

Redakcja Redakcja Protesty społeczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 97
Protestujący rolnicy zablokowali węzeł autostradowy Brzezimierz na autostradzie A4 w pobliżu Oławy na Dolnym Śląsku. Nie można tam wjechać ani zjechać z autostrady – poinformowały służby drogowe. Utrudnienia mogą potrwać kilkanaście godzin. Protesty odbywają się też w innych częściach Polski.

Rolnicy zablokują autostradę przy granicy z Niemcami

Dyżurny oddziału GDDKiA we Wrocławiu poinformował, że w niedzielę protestujący rolnicy zablokowali węzeł drogowy Brzezimierz przy autostradzie A4w pobliżu Oławy na Dolnym Śląsku.

„Ruch na autostradzie się odbywa, ale pojazdy jadące zarówno w stronę Katowic, jak i Wrocławia nie mogą zjechać na tym węźle. Niemożliwy jest też wjazd na autostradę” - przekazał dyżurny.

Protest i utrudnienia potrwają do godz. 22.00. Wydarzenie zabezpiecza policja.

Radio ZET donosi też, że rolnicy będą dzisiaj blokować również autostradę A2 na granicy z Niemcami. Przejazd przez byłe przejście graniczne w Świecku będzie niemożliwy po godz. 10. Blokada potrwa dobę, a nie miesiąc, jak wcześniej zapowiadali organizatorzy. Policja organizuje objazdy przez S3 w kierunku Zielonej Góry lub drogami krajowymi w kierunku Gubina.


Protesty rolników w całej Polsce

Rolnicy zablokowali lub niebawem zablokują inne drogi szybkiego ruchu i autostrady. Również popularne "krajówki" stanęły z powodu protestów.

Z uwagi na protesty rolnicze w obrębie węzła drogowego Żuławy Wschód na drodze krajowej S7 w Nowym Dworze Gdańskim jezdnia jest zablokowana w obu kierunkach - przypomniał w niedzielę rano dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Rafał Taranowski.

"Wprowadzono objazdy drogami lokalnymi" – dodał dyżurny. Utrudnienia przewidziane są do godz. 16.00.

Tarnowski poinformował również przed południem, że z uwagi na protesty rolnicze polegające na blokadzie ronda łączącego drogi krajowe nr 55 i 90 w Kwidzynie wyznaczono objazdy drogami lokalnymi. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godz. 18.00.

MB

Fot. Protesty rolników. Źródło: PAP/Michał Meissner

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo