Marianna i Łukasz Schreiber. Fot. Instagram/@marysiaschreiber
Marianna i Łukasz Schreiber. Fot. Instagram/@marysiaschreiber

Rozstanie małżeństwa Schreiberów. Kto straci więcej?

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 136
Rozstanie Marianny Schreiber i posła Łukasza Schreibera to jedno z najgłośniejszych rozstań w show-biznesie i polityce w ostatnim czasie. Gdyby faktycznie doszło do rozwodu, to para musiałaby się podzielić wspólnym majątkiem. Majątek polityka jest znany, a jak wygląda on u Marianny?

Głośne rozstanie Schreiberów 

Od wielu dni spekulowało się, że działalność Marianny w Clout MMA może zaszkodzić politycznej karierze jej męża. Łukasz Schreiber to były minister w rządzie Mateusza Morawieckiego. Teraz walczy o prezydenturę w Bydgoszczy. Mimo, że kobieta wspierała polityka PiS, to ten zdecydował się na rozwód. O czym poinformował w rozmowie z portalem metropoliabydgoska.pl. 

– Nigdy nie używałem wizerunku rodziny w kampaniach wyborczych, ani teraz, ani 10 lat temu. Uważam, że to nie ma znaczenia. A przy tym wszystkim jest mi… jest to w jakiś sposób trudne dla mnie i przykre, tym bardziej że podjęliśmy decyzję o rozstaniu i rozmawiamy o separacji – powiedział polityk. 

Marianna miała żal do męża o to, że wyciągnął ich prywatne sprawy do mediów. Z drugiej strony, wypowiada się o nim pochlebnie i życzy mu powodzenia. "Szkoda, że mój mąż postanowił nasze życie intymne skomentować przez gazety - nie jest to chyba najlepsza decyzja w jego życiu" – napisała na X. 

"Zawsze kochałam i kocham swojego męża. Niezależnie od tego co pokaże nasza przyszłość. Życzę mu powodzenia w wyborach" – podsumowała w kolejnym wpisie.


Pieniądze to nie wszystko 

Kto jednak na tym rozstaniu straci więcej? Otóż, czytając oświadczenie majątkowe posła, możemy zauważyć, że w 2023 r. zgromadził majątek w wysokości 50 tys. zł, który jest współwłasnością małżeńską i dodał, że nie posiada środków w obcej walucie, ani też papierów wartościowych.

Schreiber nie ma żadnych nieruchomości, a posiada jedynie bibliotekę liczącą 1,2 tysiące tomów, których wartość oszacował na 35 tys. zł. Z kolei jego uposażenie poselskie wynosiło 157 tys. 238 zł, natomiast dieta parlamentarna 9 tys. 690 zł 64 gr netto.

Mąż Marianny w oświadczeniu majątkowym zaznaczył też, że ma dwa kredyty jeden na 100 tys. zł plus odsetki, drugi na 150 tys. zł plus odsetki.

Ogromne pieniądze z freak-fightów 

O zarobkach Marianny Schreiber wiemy niestety niewiele. Kobieta stoczy swój drugi pojedynek dla freak-fightowej federacji Colut MMA, a z tego co wiadomo, zarobki na takich gala są ogromne. Średnio wahają się między 100 a 200 tys. zł. Z racji, że żona polityka PiS jest dość kontrowersyjną postacią w tym świecie, może liczyć na zarobki z tej wyższej półki. Dodatkowo dochodzą różnego rodzaju współprace reklamowe. Marianna - jak się chwaliła - jest również kierownikiem działu PR na prywatnej wyższej uczelni. 

Swój kolejny pojedynek w organizacja Clout MMA Marianna Schreiber stoczy z Małgorzatą "Gochą Magical" Zwierzyńską. Celebrytka próbowała wcześniej zbojkotować galę, na której walczyła jej obecna rywalka. Miało to związek z przeszłością "Gochy Magical", która - jak podawał portal torun.naszemiasto.pl - odsiedziała wyrok za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad konkubentem "Jacą" oraz znieważenie w internecie fryzjerki z Torunia. Kobieta jest również alkoholiczką. 

MP

Marianna i Łukasz Schreiber. Fot. Instagram/@marysiaschreiber

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości