PAP
PAP

Ziobro już po skomplikowanej operacji. Polityk zabrał głos

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 167
Zbigniew Ziobro zabrał głos na temat swojego stanu zdrowia. Przywódca Solidarnej Polski w obszernym wpisie wytłumaczył, że nie walczy tylko z rakiem przełyku. Pojawiły się przerzuty, a polityk musiał przejść skomplikowaną operację. Zabieg był "udany, choć ciężki".

Zbigniew Ziobro o swoim zdrowiu. Wspomniał o operacji

Były minister sprawiedliwości podzielił się informacjami o swoim zdrowiu z opinią publiczną we wtorek rano. Polityk wyjaśnił, że nie zmaga się tylko z rakiem przełyku. Pojawiły się przerzuty do żołądka.

"Po wielu miesiącach wyczerpującego leczenia onkologicznego, przeszedłem skomplikowaną 8-godzinną operację. Po udanym, choć ciężkim zabiegu usunięcia większości przełyku i części żołądka, przede mną długa droga do odzyskania pełni sił. Trwa walka z bólem - dostaję bardzo silne leki przeciwbólowe, mam jeszcze duże trudności z oddychaniem i mówieniem, chwilowo zanika mi głos i dostaję silnej chrypki. Dlatego mój stan zdrowia pozwala jedynie na taką drogę komunikacji z Państwem. Wszystkim życzę zdrowia i jeszcze raz gorąco dziękuję za wsparcie" - czytamy we fragmencie wpisu byłego prokuratora generalnego na platformie X.

Szef SP wspomniał o wybitną onkolog

Kilka dnie temu Ziobro udostępnił wpis na platformie X, w którym wspomina prof. Elżbietę Starosławską. To wybitna onkolog, która zmarła kilka dni temu. Była to pierwsza publiczna wypowiedź polityka od zeszłego roku, gdy zniknął z życia publicznego z powodu choroby.

- Nigdy nie zapomnę tego, co zrobiła dla mnie i tysięcy pacjentów Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Jak się poświęcała, aby pomagać w walce o nasze życie. Była lekarzem onkologiem, który mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia nieustannie zgłębiał najnowsze osiągnięcia światowej medycyny. To dzięki niej moja walka daje mi dziś nadzieję… - zaznaczył szef Suwerennej Polski.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Były minister sprawiedliwości poważnie chory

Ostatni raz polityk był aktywny w mediach społecznościowych w grudniu. Jesienią, po wyborach i pierwszych dniach funkcjonowania nowego parlamentu, wycofał się z życia politycznego z powodu zaawansowanego nowotworu złośliwego.

Zbigniew Ziobro od kilku miesięcy walczy z nowotworem przełyku. Te informacje potwierdzili wcześniej jego byli współpracownicy.

MB

Fot. Zbigniew Ziobro. Źródło: PAP/Darek Delmanowicz

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj167 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka