Ziobro publicznie zabrał głos. Pierwszy raz od dawna

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 166
Zbigniew Ziobro choruje na raka przełyku, jego rokowania, zdaniem kolegów z Suwerennej Polski, nie są optymistyczne. Były minister sprawiedliwości zabrał głos publicznie pierwszy raz od kilku miesięcy. Pożegnał wybitną onkolog prof. Elżbietę Starosławską, którą dziś pochowają bliscy.

Ziobro wspomina wybitną onkolog

- Nie mogę dzisiaj wziąć udziału w ostatnim pożegnaniu Śp. Pani Profesor Elżbiety Starosławskiej. Nie pozwala na to mój stan zdrowia. Ale chciałbym chociaż tutaj złożyć jej rodzinie i wszystkim bliskim wyrazy najgłębszego współczucia - przekazał Zbigniew Ziobro. 

- Nigdy nie zapomnę tego, co zrobiła dla mnie i tysięcy pacjentów Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Jak się poświęcała, aby pomagać w walce o nasze życie. Była lekarzem onkologiem, który mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia nieustannie zgłębiał najnowsze osiągnięcia światowej medycyny. To dzięki niej moja walka daje mi dziś nadzieję… - zaznaczył szef Suwerennej Polski. 

- Przebywając wiele dni w lubelskim Centrum widziałem jak Pani Profesor cieszy się autentyczną sympatią pacjentów i nieskrywanym szacunkiem pracowników. Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym lekarzem, ale przede wszystkim była dla nas - jej pacjentów - największym wsparciem. Panie, spójrz proszę na swą Córkę z miłością i przyjmij ją do swego Królestwa - pomodlił się Ziobro w mediach społecznościowych. 


Ostatni raz polityk był aktywny w mediach społecznościowych w grudniu. Jesienią, po wyborach i pierwszych dniach funkcjonowania nowego parlamentu, wycofał się z życia politycznego z powodu zaawansowanego nowotworu złośliwego. Wielu komentatorów życzy Ziobrze powrotu do zdrowia. Niektórzy internauci pod wpisem byłego ministra piszą, że "karma wraca", a "choroba nie zwalnia z odpowiedzialności karnej". "Masz na co zasłużyłeś", "kurację dokończysz w więzieniu śmieciu" - to tylko przykłady negatywnych emocji, które wzbudził wpis Ziobry. 

Pogrzeb prof. Starosławskiej

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe profesor Elżbiety Starosławskiej. To była wieloletnia dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej imienia świętego Jana z Dukli. Lekarka zmarła w poniedziałek 4 marca. Miała 71 lat. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się w archikatedrze lubelskiej o godzinie 11.00.

Starosławska zasiadała w Radzie Naukowej przy Ministrze Zdrowia, Komitetu Polityki Naukowej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Była konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii klinicznej, kierowała oddziałem onkologii klinicznej. Otrzymała honorowe obywatelstwo Jarosławia i tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego. Odznaczona w 2011 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, rok później Medalem Prezydenta Miasta Lublin, natomiast w 2023 r. - Złotym Medalem Sapientia et Veritas za szczególne zasługi dla szkolnictwa wyższego i nauki. 


Fot. Zbigniew Ziobro/Ministerstwo Sprawiedliwości

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj166 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka